X Legnickie Prezentacje Edukacyjne


Impel wygrywa w meczu na szczycie

Impel wygrywa w meczu na szczycie
Fot. Paweł Sasiela

W trzech setach siatkarki ze stolicy Dolnego Śląska poradziły sobie przy Placu Bankowym z jaworską Olimpią w meczu na szczycie Dolnośląskiej Ligi Juniorek.

Początek meczu nie zapowiadał, że w sali Szkoły Podstawowej nr 2 będziemy świadkami zaledwie trzech setów. Tym bardziej zakończonych zwycięstwem wrocławianek. Szczególnie, gdy Olimpijki prowadziły już 14:11. Impel zdołał jednak szybko wyrównać. Przy stanie 18:18 zablokowana została Jolanta Dębicka, ale za chwilę ze środka skutecznie zaatakowała Patrycja Grubasz i znów był remis. Końcówka należała już jednak do zespołu Rafała Błaszczyka, który zdobył cztery kolejne punkty, a ostatecznie wygrał do 22.

Podrażnione porażką jaworzanki drugi set rozpoczęły piorunująco. Po asie Weroniki Knop i ataku z lewej Dębickiej było 4:0. Po kilku kolejnych akcjach Olimpia prowadziła już 7:1. Sygnał do odrabiania strat dała wrocławiankom Ewa Matela, punktując atakiem z lewej strony. Za chwilę było już 7:6, kiedy zablokowana została Julia Sobkowicz. Gospodynie zdołały jeszcze odskoczyć na 11:8 i 16:13, jednak od remisu 17:17, to wrocławianki przejęły inicjatywę. Kiedy Sandra Świętoń popisała się asem było już 22:20 dla Impelek. Nie pomógł Olimpii czas wzięty przez trenera Chrzanowskiego, bowiem zespół z Wrocławia wygrał do 21. 

Gdy w trzeciej partii Karolina Natanek atakiem ze środka zdobyła punkt na 12:6 dla Impelek, a niedługo później wrocławianki prowadziły 17:11, wydawało się, że jest już praktycznie po meczu. Tymczasem zespół z miasta św. Marcina podjął walkę, doprowadzając do stanu 17:19, po asie Grubasz. Emocje były jeszcze do stanu 18:21, kiedy zapunktował blok Szymczyk - Szmydt. Był to już jednak ostatni punkt, zdobyty przez Olimpię w tym meczu...

Fotorelacja ze spotkania znajduje się na portalu jawor24h.pl

 

Olimpia Jawor - Impel Wrocław 0:3 (22:25; 21:25; 18:25)

Olimpia: Truchan, Dębicka, Grubasz, Strzelecka, Knop, Szmydt, Szymczyk, Nitkiewicz, Gul, Sobkowicz, Kwolek (L); trener Lesław Chrzanowski

Impel: Flendrich, Marcyjanik, Curkowicz, Matela, Popieralska, Żołnierek, Świętoń, Antoniak, Natanek, Kruszewska, Habdas, Pancewicz (L); trener Rafał Błaszczyk

liga juniorek Olimpia Jawor Impel Wrocław mecz na szczycie sezon 2017/2018

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.