Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Budowlani postawili mur

Budowlani postawili mur
Fot. Impel Wrocław

Faworyzowane wicemistrzynie Polski z Łodzi nie dały najmniejszych szans Impelkom, wygrywając w Hali Orbita w trzech partiach.

Pierwszy set wyrównany był do stanu 12:12, kiedy doskonale znana w stolicy Dolnego Śląska Agnieszka Kąkolewska posłała piłkę z zagrywki w aut. Wcześniej Impelki prowadziły nawet 10:8, kiedy Julia Szczurowska z Aleksandrą Trojan zablokowały Kąkolewską. Później faworyzowany zespół z Łodzi odskoczył. Najpierw na 12:14, gdy z zagrywki zapunktowała Kaja Grobelna, później na 13:16, po ataku Szczurowskiej z drugiej linii w aut. Iga Chojnacka dwukrotnie punktując zdołała jeszcze doprowadzić do stanu 15:16, ale kiedy Kąkolewska zablokowała Szczurowską było już 15:19. 

Przy stanie 19:24, po autowej zagrywce kapitan Ilony Gierak i autowym ataku Szczurowskiej, wydawało się, że emocje w inauguracyjnej partii skończyły się definitywnie. Tymczasem Impelki napędziły faworytkom niemałego stracha, doprowadzając do wyniku 23:24. Drugi czas trenera Krzyształowicza pomógł Budowlanym. Seta zakończył bowiem atak Gabrieli Polańskiej ze środka. 

Druga partia zaczęła się dla wrocławianek zdecydowanie gorzej. Łodzianki rozpoczęły prowadzeniem 5:1. Wówczas trener Solarewicz wziął czas. Niestety nawet to nie pomogło, bowiem za chwilę przyjezdne prowadziły już 8:1, a szkoleniowiec ekipy ze stolicy Dolnego Śląska poprosił o kolejną przerwę. Po niej znów zapunktował zespół gości, ale dwa kolejne "oczka" należały do zespołu z Wrocławia. Impel nie zaczął jednak seryjnie punktować i skończyło się 15:25.

Początek trzeciego seta nie wskazywał na to, że Impelki zdołają nawiązać jeszcze walkę z Budowlanymi. Po dwóch skutecznych blokach łodzianek na Chojnackiej i Murek, przedzielonych czasem dla wrocławianek, było już 3:9. Kiedy Polańska zdobyła jedenasty punkt dla przyjezdnych trener Solarewicz zmuszony był poprosić o kolejną przerwę. Pierwszą piłkę setową Budowlani mieli już przy stanie 11:24. Ostatecznie Impelki nie dały tak łatwo za wygraną i skończyło się 16:25.


Impel Wrocław - Grot Budowlani Łódź 0:3 (23:25; 15:25; 16:25)

Sedzia pierwszy: Sławomir Jeżdżewski

Sędzia drugi: Mirosław Beń

Sędziowie liniowi: Wojciech Romaniszyn, Krzysztof Mucha

Komisarz: Krzysztof Szmydyński

Impel: Nichol (2), Szczurowska (6), Murek (5), Trojan (7), Gałucha (3), Chojnacka (4), Stenzel (L) oraz Gierak (4), Wawrzyniak (1), Wołodko; trener Marek Solarewicz

Budowlani: Polańska (10), Kąkolewska (12), Twardowska (1), Grobelna (12), Vincourova (5), Grajber (5), Witkowska (L) oraz Cutura (4), Kędziora, Muszyńska (2), Piotrowska; trener Błażej Krzyształowicz

MVP: Pavla Vincourova

LSK Impel Wrocław Budowlani Łódź Pavla Vincourova sezon 2017/2018

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.