Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Światowy Dzień Walki z AIDS w Świdnicy

Światowy Dzień Walki z AIDS w Świdnicy
Fot. materiał prasowy

W piątek, 1 grudnia w auli widowiskowej I Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy odbędzie się koncert zespołu Queen pt. „We are the champions”. Te jedno z działań mające na celu przybliżenie młodzieży tematyki uzależnień.

Wydarzenie to rozpocznie się wyświetleniem krótkometrażowego filmu, poruszającego wspomnianą problematykę. Przygotowany został on przez grupę filmową I Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy, pod nadzorem pedagoga, psychologa oraz specjalisty z zakresu uzależnień, Michała Krzosy. 

Koncert rozpocznie się o godz. 11.00. Wezmą w nim udział dwudziestoosobowe delegacje ze wszystkich szkół publicznych w Świdnicy. 

Tego samego dnia o godz. 16.00 przed głównym wejściem do teatru odbędzie się happening „Rock przeciw AIDS”. Jego organizatorem jest Młodzieżowy Dom Kultury w Świdnicy. Impreza ta organizowana jest już od 17 lat, biorą w niej udział m.in. przedstawiciele Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Świdnicy, Wydziału Zdrowia Starostwa Powiatowego, Zarząd Rejonowy PCK w Świdnicy, Świdnicki Ośrodek Kultury oraz świdnickie media, które edukują lokalną społeczność w zakresie problematyki HIV i AIDS

Przed happeningiem i podczas jego trwania uczestnicy Młodzieżowego Domu Kultury przypinać będą widzom czerwone wstążeczki - symbol solidarności z chorymi na AIDS, rozdawane będą także ulotki informacyjno-edukacyjne na temat tej choroby. 

Działania animacyjne będą miały na celu uświadomienie uczestników happeningu w zakresie bezpiecznych zachowań, podstawowych informacji z zakresu HIV/AIDS. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w happeningu. 

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.