Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Szykują się na ekstraklasę

Szykują się na ekstraklasę
Fot. dolny-slask24h.pl

Wiemy już jak podopieczni trenera Dominika Nowaka będą przygotowywać się do wiosennego szturmu na LOTTO Ekstraklasę.

Jesień zielono-niebiesko-czerwoni zakończyli na niezłej pozycji wyjściowej przed walką o piłkarską elitę. Miedź jest czwarta i traci zaledwie trzy punkty, do miejsca premiowanego awansem, zajmowanego obecnie przez Odrę Opole. Co więcej, to z tym rywalem legniczanie rozpoczną na własnym boisku ligową wiosnę w Nice 1 Lidze. W pierwszej rundzie, Miedź po niezłym meczu zwyciężyła w stolicy województwa opolskiego i szybko może powrócić na premiowaną pozycję, gdyż na inaugurację wiosny trzeci Raków zagra z liderem w Chojnicach. Na pewno dziś powodów do optymizmu w Legnicy może być więcej niż choćby rok temu, a przecież w minionym sezonie zespół ze Stadionu im. Orła Białego otarł się do LOTTO Ekstraklasę.

Podsumowując tę rundę czuję pewien niedosyt, a nawet niezadowolenie, jeżeli chodzi o zdobycz punktową. Biorąc pod uwagę grę zespołu w wielu spotkaniach, elementem który nam doskwierał była skuteczność i tego na pewno w perspektywie tych meczów brakowało. Oczywiście też zwycięstw u siebie. Takie są statystyki i one nie kłamią. Na pewno w tym obszarze drużyna musi mocniej popracować na każdej płaszczyźnie, pod względem mentalnym, ale i sportowym. Chcę też podkreślić, że zespół wykonał fantastyczną pracę i jestem bardzo zadowolony z pracy moich zawodników. Wczoraj podsumowaliśmy też badania, które robiliśmy i na tym etapie wyniki są bardzo budujące, bo zrobiliśmy progres. Jesteśmy zadowoleni, też z elementów gry zespołu, tego co wymagałem: narzucaliśmy zespołowi wysoki pressing, szybki odbiór piłki, próby kontroli nad spotkaniem. Statystycznie, oprócz ostatniego meczu w Katowicach, wiadomo w jakich okolicznościach, gdzie graliśmy o jednego mniej zawodnika, to we wszystkich meczach te statystyki były na naszą korzyść. Oczywiście statystykami się nie żyje. Natomiast jeszcze raz podkreślam, pod względem szkoleniowym na pewno wiele elementów udało nam się wdrożyć przez ten czas wspólnej pracy i na pewno przed nami jest bardzo ważny okres. Okres, w którym tak naprawdę to słowo presja musi być obecne. Musimy w każdym spotkaniu tworzyć taki kolektyw, który chce i musi zwyciężać. O tym będziemy rozmawiać i nad tym pracować - podkreśla trener Dominik Nowak.

Wiosną legniczanie mają być w pełni gotowi do ataku na piłkarską elitę. Dlatego zimą planują dziewięć meczów sparingowych z wymagającymi przeciwnikami. Najprawdopodobniej dwa z nich odbędą się w Legnicy - 27 stycznia z GKS-em Katowice i 31 stycznia. Na ten drugi termin Miedź poszukuje jeszcze rywala. 

- Co do samych przygotowań, to trenujemy do 4 grudnia. Następnie są urlopy. To nie są urlopy poświęcone tylko wypoczynkowi. Część okresu tak, oczywiście zawodnicy dostają wolne, to jest pełny wypoczynek i to jest zasadne. Natomiast też już dzisiaj dostali wytyczne, jeżeli chodzi o pracę podtrzymującą aspekty przede wszystkim motoryki, tak byśmy w gotowości do ciężkie pracy wrócili na początek okresu przygotowawczego, który przypada na 6 stycznia. Wtedy zaczynamy turniejem Amber Cup. Wiadomo, to jest turniej bardziej zabawowy niż prestiżowy jeżeli chodzi o wynik. Od 8 stycznia te właściwe przygotowania zaczynamy na naszych obiektach - zaznacza szkoleniowiec Miedzi.

Póki co, trener nie chce zdradzać jaki ruchy kadrowe planuje przeprowadzić zimą w swojej ekipie. Na pewno do zespołu dołączy Mariusz Idzik, z którym Miedź podpisała kontrakt, choć jesienią przechodził rehabilitację po kontuzji.

- Co do kadry, nie będę zdradzał, ale chciałbym, żeby liczyła ona 20 zawodników plus 3 bramkarzy. Taki model chciałbym, żeby funkcjonował, jeżeli chodzi o zespół. Żebyśmy mieli dwóch zawodników na jednej pozycji, żeby była równa rywalizacja sportowa, ale chciałbym żeby w tym zespole wszyscy zawodnicy czuli się potrzebni i odpowiedzialni za końcowy wynik sportowy. Wiadomo, że wyznaczyliśmy sobie jasny cel, czyli zajęcie dwóch pierwszych miejsc premiowanych grą w ekstraklasie. Ja wierzę w ten zespół, chłopaków i na pewno przed nami ciężki okres pracy - zauważa trener Nowak.

 

Plan przygotowań Miedzi Legnica do ligowej wiosny:

6.01 – początek przygotowań 
7.01 – udział w turnieju halowym Amber Cup 
9-10.01 – badania motoryczne i wydolnościowe w Legnicy
13.01 – sparing z Arką Gdynia (Jarocin)
20.01 – sparing (rywal do ustalenia)
27.01 – sparing z GKS Katowice (prawdopodobnie w Legnicy)
31.01 – sparing (rywal do ustalenia, prawdopodobnie w Legnicy)
3.02 – sparing z Rakowem Częstochowa (neutralny teren)
9.02 – sparing z FC Hradec Kralove (Czechy)
12-23.02 – zgrupowanie w Turcji w ośrodku Gold City w pobliżu Alanyi (3 mecze kontrolne)
3.03 – mecz ligowy z Odrą Opole

Nice 1 Liga Miedź Dominik Nowak okres przygotowawczy przerwa zimowa sparingi mecze kontrolne plan sparingów runda rewanżowa sezon 2017/2018

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.