Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Nowy rozkład jazdy Kolei Dolnośląskich

Nowy rozkład jazdy Kolei Dolnośląskich
Fot. materiały prasowe

Od 10 grudnia 2017 roku zacznie obowiązywać nowy rozkład jazdy Kolei Dolnośląskich.

Pasażerowie mogą liczyć na większą częstotliwość kursowania pociągów, nowe połączenia transgraniczne, a także – dzięki nowym pociągom – na większy komfort podróżowania.

Na lepszą sieć połączeń mogą liczyć mieszkańcy Wrocławia i jego najbliższych okolic, którzy każdego dnia będą mieć do dyspozycji 394 połączenia w ramach Wrocławskiej Kolei Aglomeracyjnej. Zmiany nastąpiły m.in. na linii D17, która została włączona do linii D7 i wydłużona do Biskupic Oławskich.  

Koleje Dolnośląskie rozwijają także połączenia zagraniczne. Od nowego rozkładu jazdy będzie można dojechać z Wrocławia do czeskiego Ústí nad Orlicí, a od kwietnia do Adršpach, gdzie znajduje się słynne Skalne Miasto.

– Rozwój kolei aglomeracyjnej jest dla nas bardzo ważny. Mamy duże ambicje na stworzenie atrakcyjnej sieci połączeń tak, aby kolej stanowiła wygodną alternatywę dla samochodu. Od 10 grudnia mieszkańcy okolic Wrocławia będą mieli do dyspozycji prawie 400 połączeń dziennie, co jest dowodem na to, że z każdym rozkładem jazdy Wrocławska Kolej Aglomeracyjna się rozwija – powiedział Jerzy Michalak, członek zarządu województwa dolnośląskiego.

Koleje Dolnośląskie KD Samorząd Województwa Dolnośląskiego transport publiczny rozkład jazdy nowy rozkład

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.