Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Świdnicka Kolęda Seniorów

Świdnicka Kolęda Seniorów
Fot. materiał prasowy

Świdnicka Kolęda w tym roku rozpocznie się 14 grudnia. Udział w niej wezmą goście z Czech oraz zaprzyjaźnionych polskich miast. Wydarzenie to odbędzie się w ramach projektu „Aktywny senior polsko-czeskiego pogranicza”.

Impreza rozpocznie się świąteczną paradą seniorów, którzy przemaszerują z ulicy Nauczycielskiej do Rynku, gdzie rozpocznie się zwiedzanie miasta z przewodnikiem i udział w Jarmarku Bożonarodzeniowym. Następnie w Klubie Bolko będzie miała miejsce uroczysta polsko-czeska wieczerza wigilijna, podczas której wystąpi chór z Kędzierzyna-Koźla, zespół Barunka z Czeskiej Skalicy oraz zespół Jubilat ze Świdnicy. 

W ramach projektu świdniccy seniorzy uczestniczyli już w kilku integracyjnych wydarzeniach – pikniku seniora, który odbył się w Kędzierzynie-Koźlu, święcie smoka w czeskim Trutnowie, Targach Senioralnych w Kłodzku, Senioriadzie Sportowej w Świdnicy i dożynkach w Czeskiej Skalicy. Tym razem gospodarzem spotkań integracyjnych będzie ponownie Świdnica, która gościć będzie seniorów z Nachodu, Czeskiej Skalicy, Trutnova, Kędzierzyna – Koźla i Kłodzka. 

Celem projektu jest utworzenie i rozwój transgranicznej sieci współpracy samorządów lokalnych, ich jednostek oraz organizacji pozarządowych pracujących na rzecz seniorów. Projekt ma wykreować wśród seniorów postawy aktywności, otwartości na nowe znajomości, otaczający świat oraz dodać odwagi osobom starszym i zachęcić je do zaangażowania się w życie lokalnej społeczności. Działania współfinansowane są przez Unię Europejską, ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej 2014 - 2020 Interreg V-A Republika Czeska – Polska.

Zapisy prowadzi Regionalna Informacja Turystyczna i Kulturalna w Świdnicy. 

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.