Betard Sparta rozpoczęła przygotowania do nowego sezonu

Betard Sparta rozpoczęła przygotowania do nowego sezonu
Fot. WTS Sparta Wrocław

Betard Sparta Wrocław rozpoczęła wspólne przygotowania do sezonu 2018 w PGE Ekstralidze.

W pierwszej kolejności zawodnicy przejdą kompleksowe badania, a po nich testy wydolnościowe na wrocławskiej Akademii Wychowana Fizycznego pod nadzorem profesora Marka Zatonia z Instytutu Fizjologii Sportu AWF Wrocław. 

- Wszystko mamy zaplanowane bardzo skrupulatnie - mówi Mariusz Cieśliński, który odpowiada za przygotowanie fizyczne żużlowców Betard Sparty Wrocław. – Będziemy codziennie spędzać razem po kilka godzin. Jednostki treningowe są opracowane tak, by było efektywnie, ale bez monotonii. Naszą główną bazą będzie Stadion Olimpijski. Tu mamy do dyspozycji m.in. profesjonalnie wyposażoną we wszystkie niezbędne akcesoria salę treningową. Sprzęt sportowy zapewniła nam firma Dragon-Sports. Będziemy też sporo biegać i regularnie trenować na siłowni. Poza tym w planach przygotowań rozpisanych na kilkanaście najbliższych tygodni mamy między innymi squasha, gokarty, pitbike, paintball i wiele innych zająć. Część z nich to nowości. Będą one sporą niespodzianką nawet dla chłopaków, z którymi od lat pracuję w Sparcie – dodaje Cieśliński.

Wczoraj klub ogłosił, że na najbliższy sezon do Lublina wypożyczony został Oskar Bober. Także do wrocławskiej ekipy dołączyli nowi zawodnicy.

- We Wrocławiu trenujemy do końca stycznia. Na początku lutego wyjeżdżamy na wspólny obóz w polskie góry, a po nim będziemy kontynuować zajęcia w stolicy Dolnego Śląska. Ta regularność i intensywność na pewno przyniesie efekty. Poza tym nie ukrywam, że nasze spotkania mają też duże znaczenie jeśli chodzi o budowanie atmosfery w drużynie. Spędzamy intensywnie cały dzień, a potem odpoczywamy i regenerujemy siły także w jednym miejscu – we wrocławskim hotelu Haston City. Jak wiecie dołączyli do nas dwaj nowi zawodnicy - Gleb Czugunow i Max Fricke. Obaj pojawią się we Wrocławiu już w przyszłym tygodniu. Jestem pewien, że bardzo szybko wkomponują się w zespół – ocenia Rafał Dobrucki, manager drużyny Betard Sparta Wrocław.

Betard Sparta Wrocław okres przygotowawczy sezon 2018

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.