Rekrutacja w PWSZ w Legnicy
Rewitalizacja zespołu pałacowo-parkowego Marianny Orańskiej - nowe oferty kulturalne i edukacyjne

Nie łyknęli Piasta

Tylko remisem zakończyło się spotkanie Śląska z Piastem. Kibice we Wrocławiu oglądali cztery bramki.

Śląsk dwukrotnie obejmował prowadzenie w meczu, jednak w obu przypadkach gliwiczanie wyrównywali. Pierwszą groźną sytuację stworzył sobie jednak Piast. Już w 1 minucie Jakub Słowik uratował wrocławian przed startą gola, po strzale Joela Valencii.

Niewykorzystana sytuacja zemściła się na górnośląskiej ekipie błyskawicznie. Minutę później Arkadiusz Piech precyzyjnym strzałem sprzed pola karnego umieścił futbolówkę w siatce. Gliwiczanie odpowiedzieli w 9 minucie uderzeniem Konstantina Vassiljeva z rzutu wolnego w słupek.

Piast do wyrównania doprowadził dzięwięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry pierwszej połowy. Po fatalnym błędzie Igorsa Tarasovsa, kikadziesiąt metrów przed bramką piłkę przejął Michal Papadopulos, samotnie popędził na bramkę i nie dał najmniejszych szans Słowikowi.

W 65 minucie ponownie prowadzenie Śląskowi dał Piech, pewnie pakując do siatki piłkę wyłożoną jak na tacy przez Roberta Picha. WKS mógł pójść za ciosem, ale Marcin Robak trafił tylko w poprzeczkę. Ostatnie słowo należało jednak do gości. W 87 minucie gola na wagę remisu zdobył były piłkarz Śląska Karol Angielski, głową wykorzystując dośrodkowanie z rzutu wolnego z prawej strony boiska.

Niedługo później Robak mógł rozstrzygnąć losy spotkania na korzyść zielono-biało-czerwonych, ale w znakomitej sytuacji, po dograniu Piecha, trafił w ofiarnie interweniującego Szmatułę.

Śląsk Wrocław - Piast Gliwice 2:2 (1:1)

Bramki: Piech (2, 65) - Papadopulos (36, Angielski 87)

Żółte kartki: Kosecki - Dziczek, Sedlar

Sędziował: Dominik Sulikowski

Widzów: 5 645

Śląsk: Słowik - Pawelec, Celeban, Tarasovs, Augusto (46. Madej), Kosecki (86. Srnić), Chrapek (53. Vacek), Riera, Pich, Piech, Robak; trener Jan Urban

Piast: Szmatuła - Konczkowski, Hebert, Korun, Pietrowski, Sedlar, Dziczek (77. Angielski), Mak, Vassiljev, Valencia (70. Badia), Papadopulos (66. Jankowski); trener Waldemar Fornalik

LOTTO Ekstraklasa Śląsk Wrocław Arkadiusz Piech Piast Gliwice sezon 2017/2018

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.