Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Mariusz Treliński i jego Orfeusz i Eurydyka w Operze Wrocławskiej

Mariusz Treliński i jego Orfeusz i Eurydyka w Operze Wrocławskiej
Fot. materiał prasowy

W dwa grudniowe wieczory, 16 i 17 grudnia, Opera Wrocławska we współpracy z Wrocławską Orkiestrą Barokową pokaże nową premierę.

Będzie nią  opera Christopha Willibalda Glucka, której libretto oparte jest na antycznym micie o Orfeuszu i Eurydyce.

Jedno z najbardziej znanych dzieł Glucka zostanie zaprezentowane w sposób nietypowy, bo na historycznych instrumentach. Akcja spektaklu za sprawą światowej sławy reżysera, Mariusza Trelińskiego, zostanie przeniesiona do współczesnych czasów. Scenografię kreuje Słowak Boris Kudlička, który razem z Trelińskim tworzą widowiska cenione na całym świecie, w tym spektakl Tristan i Izolda otwierający zeszłoroczny sezon w Metropolitan Opera w Nowym Jorku. W grupie realizatorów nowej premiery Opery Wrocławskiej są także m.in. choreograf Tomasz Wygoda, czy kostiumograf i projektant mody Marek Adamski. Premiera Orfeusza i Eurydyki Glucka jest pierwszą odsłoną opery w powojennej historii artystycznej Opery Wrocławskiej. Inspiracja antycznym mitem za sprawą wybitnych twórców zyska współczesny wymiar, w którym odbiorca może odbić się jak w lustrze. 

Wydarzenie współorganizowane z Narodowym Forum Muzyki im. Witolda Lutosławskiego

Orfeusz i Eurydyka - Christoph Willibald Gluck

Premiera: 16 grudnia, 19:00

Premiera: 17 grudnia, 18:00

Bilety od 50 zł – 160 zł

Szczegóły: www.opera.wroclaw.pl 

Orfeusza i Eurydyki Glucka Mariusz Treliński Opera Wrocławska Wrocławska Orkiestra Barokowa Wrocław

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.