Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Sebastian Bergier z nowym kontraktem

Sebastian Bergier z nowym kontraktem
Fot. Śląsk Wrocław

Śląsk Wrocław konsekwentnie podpisuje nowe umowy z młodymi, zdolnymi graczami, dobijającymi się do pierwszej drużyny zielono-biało-czerwonych. Tym razem trzyletni kontrakt podpisał Sebastian Bergier.

- Naszym priorytetem jest zatrzymanie w Śląsku utalentowanych zawodników – podkreśla dyrektor sportowy Śląska Adam Matysek.

Sebastian Bergier podpis na umowie złożył w dniu 18. urodzin. Utalentowany napastnik na co dzień z powodzeniem gra w zespole Dariusza Sztylki w Centralnej Lidze Juniorów, w której z 18 golami jest liderem klasyfikacji strzelców. Między innymi dzięki jego trafieniom Śląsk został mistrzem jesieni w młodzieżowych rozgrywkach. Świetną passę strzelecką młody zawodnik potwierdza już drugi sezon z rzędu, poprzednią kampanię CLJ bowiem również zakończył z tytułem króla strzelców.

- Naszym priorytetem jest zatrzymanie w Śląsku perspektywicznych zawodników i danie im szansy na zaistnienie w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. Obserwujemy naszą młodzież i widzimy jej potencjał, patrząc choćby na wyniki zespołu trenera Sztylki. Zakontraktowanie Sebastiana Bergiera czy wcześniej Pawła Kucharczyka i Mathieu Scaleta to przemyślane ruchy. Cieszymy się, że są z nami i wierzymy, że w przyszłości będziemy mieli z nich dużo pożytku – mówi dyrektor sportowy Śląska Wrocław Adam Matysek.

Sebastian Bergier jest wychowankiem Śląska Wrocław. W ostatnim czasie został włączony do kadry I zespołu i zdążył już zadebiutować na boiskach LOTTO Ekstraklasy w zielono-biało-czerwonych barwach. Napastnik nie narzekał na brak zainteresowania, wcześniej miał oferty z klubów polskich oraz zagranicznych.

- Nie spodziewałem się, że tak szybko to wszystko się potoczy. Jestem szczęśliwy i mogę powiedzieć, że jest to idealny prezent na moje osiemnaste urodziny – mówi Sebastian Bergier. – Miałem wcześniej inne oferty, również zagraniczne, ale klub przekonał mnie do dalszej gry we Wrocławiu. Z perspektywy czasu dobrze się stało, że zaufaliśmy sobie w Śląsku. Tutaj jestem w domu i wierzę, że dalej będę się rozwijać. Teraz wszystko zależy ode mnie. Będę walczyć o minuty w ekstraklasie i bramki w I drużynie WKS-u – dodaje napastnik.

LOTTO Ekstraklasa Śląsk Wrocław Sebastian Bergier nowy kontrakt Adam Matysek sezon 2017/2018

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.