Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Chrońmy zwierzęta przed sylwestrową nocą

Chrońmy zwierzęta przed sylwestrową nocą
Fot. materiały prasowe

Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce zwróciło się z apelem do posiadaczy psów lub kotów o zabezpieczenie swoich podopiecznych przed hałasem w noc sylwestrową.

Nasi działacze co roku notują dziesiątki zaginięć psów oraz kotów z powodu huku wystrzałów petard i ogni sztucznych - mówi Łukasz Balcer, prezes Zarządu Głównego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce. - Część z tych zwierząt trafia po jakimś czasie do schronisk dla bezdomnych zwierząt lub ginie na zawsze. Trudno zliczyć ilość cierpienia z tego powodu zwierząt oraz ludzi.

TOZ zwraca się z apelem do wszystkich właścicieli zwierząt o pozostanie podczas nocy sylwestrowej, w szczególności około północy, ze swoimi pupilami w domu. Jeśli już ktoś musi wyjść ze swym zwierzęciem, pod żadnym pozorem nie powinien zwalniać w tym czasie zwierzęcia ze smyczy.

Należy pamiętać, że pies zabezpieczony, a więc pozostający na smyczy, będzie przeżywał także duży stres na skutek huku wystrzałów. To samo dotyczy psów przebywających luzem na posesjach.

Najlepszym zabezpieczeniem naszego pupila jest pozostawienie go w domu na czas zabawy sylwestrowej - dodaje prezes Łukasz Balcer. - Podanie zwierzęciu środków uspokajających lub nasennych, po uprzedniej konsultacji z lekarzem weterynarii, pomoże mu przeżyć w spokoju ten trudny czas. Od naszej odpowiedzialności zależy los naszych czworonożnych domowników.

TOZ Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami Sylwester Nowy Rok noc sylwestrowa zabawa sylwestrowa

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.