Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Dresdner Bank ma odzyskać świetność

Dresdner Bank ma odzyskać świetność
Fot. materiały prasowe UM Legnica

Urząd Miasta w Legnicy wydał decyzję pozwolenia na budowę, dotyczącą jednego z ostatnich niewyremontowanych jeszcze obiektów zabytkowych w centrum miasta - budynku tzw. Dresdner Banku przy ulicy Witelona.

Inwestorem jest legnicka spółka Proges Development. Obiekt zostanie odrestaurowany i przebudowany na różnorodne cele usługowe (w parterze) i mieszkaniowe (wyższe kondygnacje). Powstanie w nim 36 mieszkań, a łączna powierzchnia użytkowa wynosi 2.880 m2. Na posesji zlokalizowane mają być parkingi.

Inwestor zamierza rozpocząć prace budowlane w 2018 roku i zakończyć je w roku 2019. To bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców miasta, którzy często zwracali uwagę na bardzo zły stan techniczny budynku i szpecący wpływ na architektoniczny pejzaż śródmieścia Legnicy.

Dresdner Bank ul. Witelona pozwolenie na budowę obiekt zabytkowy Proges Development remont

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.