Rekrutacja w PWSZ w Legnicy
Rewitalizacja zespołu pałacowo-parkowego Marianny Orańskiej - nowe oferty kulturalne i edukacyjne

Odnowiona Jaworzyna Śląska i sprawniejsze podróże w Karkonosze

Odnowiona Jaworzyna Śląska i sprawniejsze podróże w Karkonosze

Pasażerowie korzystają z dwóch wygodniejszych peronów, odnowione są wiaty, zmienia się tunel – to efekty prowadzonej przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przebudowy stacji w Jaworzynie Śląskiej.

Modernizacja stacji za 17 mln zł, to jedna z dobrych zmian na trasie z Wrocławia do Jeleniej Góry. Wygodniejsze są podróże i sprawniejszy przewóz towarów. W 2017 r. przeznaczono na ten cel prawie 85 mln zł.

Podróżni, korzystający w Jaworzynie Śląskiej z połączeń regionalnych i dalekobieżnych, wygodniej wsiadają do pociągów dzięki przebudowanym, wyższym peronom z nową nawierzchnią. Odnowione są wiaty i oświetlenie. Po zakończeniu prac osoby z ograniczoną mobilnością i podróżni z cięższym bagażem będą mogli skorzystać z nowych wind przy peronach nr 1 i nr 3. Kończy się odnowa przejścia tunelowego. Zmiana obejmuje płytki, nowe oświetlenie oraz czytelne oznakowanie. Zdecydowanie poprawi się estetyka obiektu.

Oprócz peronów modernizacja objęła tory. Na sprawny przejazd cięższych pociągów towarowych pozwalają nowe konstrukcje nad przejściem tunelowym. Przejście w Jaworzynie Śląskiej zostanie przedłużone i wygodnie połączy dwie części miejscowości. Piesi bezpiecznie przejdą pod stacją lub dostaną się do pociągów. Obecnie przygotowywana jest dokumentacja. Prace, wraz z przebudową środkowego peronu nr 2, przewidziane są w latach 2018/2019. 

kolej stacja kolejowa Jaworzyna Śląska PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.