Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Sprawniejsze podróże i przewóz towarów z Wrocławia do Jeleniej Góry

Sprawniejsze podróże i przewóz towarów z Wrocławia do Jeleniej Góry

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zmodernizowały m.in. peron na stacji Wrocław Zachodni oraz tor na szlaku Wrocław Grabiszyn – Smolec.

W Wałbrzychu prowadzona jest przebudowa stacji Wałbrzych Szczawienko. Zostanie zmodernizowana stacja w Świebodzicach i zaplanowana jest budowa nowego przystanku Wałbrzych Śródmieście. Efektem prac będzie większy komfort obsługi pasażerów na stacjach. Prace zostaną zakończone w 2020 r.

Na stacji Wałbrzych Miasto PLK zapewnią sprawniejszy przejazd pociągów pasażerskich              i towarowych m.in. w czasie budowy nowego przystanku Śródmieście. Przebudowywane są urządzenia sterowania oraz dwa tory. Modernizowany jest tor, sieć trakcyjna i urządzenia sterowania ruchem kolejowym na odcinku Janowice Wielkie – Wojanów. Prace pozwolą na przejazd pociągów z prędkością do 120 km/h.

Dotychczas zrealizowane prace i nowoczesne pociągi kursujące na trasie Wrocław – Jelenia Góra zdecydowanie poprawiły komfort podróży m.in. do Jaworzyny Śląskiej, Wałbrzycha
czy do podnóży Karkonoszy. Najszybsze pociągi z Wrocławia jadą poniżej 2 godzin.

Na prace na trasie Wrocław – Jelenia Góra w 2017 r przeznaczono prawie 85 mln zł. Finansowanie pochodzi ze środków budżetowych. 

kolej stacja kolejowa Wrocław Zachodni Wrocław Grabiszyn PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.