Rekrutacja w PWSZ w Legnicy
Rewitalizacja zespołu pałacowo-parkowego Marianny Orańskiej - nowe oferty kulturalne i edukacyjne

(FILM) Legnica: Wjechał autem na rondo. Kamery go nagrały

(FILM) Legnica: Wjechał autem na rondo. Kamery go nagrały
Fot. UM Legnica/ materiał prasowy

Strażnicy miejscy dzięki zapisom monitoringu namierzyli samochód, którego kierowca w sylwestrową noc wjechał na rondo skrzyżowania ulic Jaworzyńskiej i Andersa i zdemolował ustawione tam donice z roślinami.

Około godziny 21. w Sylwestra kamery monitoringu uchwyciły samochód, który z dużą prędkością wjechał na rondo. Rozrzucił donice i o mały włos minął stojący tam zegar. Kierowca auta nie zatrzymał się i uciekł. Na podstawie tych nagrań ustalona została marka samochodu. 

Strażnicy miejscy rozpoczęli poszukiwania. Po północy, już w Nowy Rok odnaleźli uszkodzone auto zaparkowane na jednym z podwórek przy ul. Kościuszki. Miało rozbity przód i nie było na nim znaczka z marką samochodu, który strażnicy znaleźli wcześniej na rondzie. O odnalezieniu samochodu poinformowali policję. Po oględzinach okazało się, że właśnie to auto spowodowało kolizję na rondzie. Obecnie policja prowadzi w tej sprawie postępowanie zmierzające do ustalenia osoby, która prowadziła wówczas samochód. 

Wartość zniszczonych donic wraz z roślinami oszacowano na kwotę niemal 6.600 zł.

Legnica pirat drogowy wyjechał na rondo

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.