Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Działacze PiS-u odcinają się od Biuletynu wJaworze

Działacze PiS-u odcinają się od Biuletynu wJaworze
Fot. materiały prasowe PiS

Jest reakcja na artykuł, który pojawił się na profilu Biuletynu wJaworze, o czym informowaliśmy w tekście "Lokalny PiS uderza w premiera?". Do naszej redakcji wpłynęło oświadczenie liderów czterech środowisk Zjednoczonej Prawicy w powiecie.

Oświadczenie 

W ostatnim czasie ukazał się szereg informacji medialnych uderzających w dobre imię "Prawa i Sprawiedliwości", premiera Mateusza Morawieckiego i całego obozu Zjednoczonej Prawicy, od ponad dwóch lat reformujących nasze państwo. Powodem medialnych ataków była wypowiedź udzielona w wywiadzie dla jednego z krajowych dzienników przez Kornela Morawieckiego, która była prywatną opinią wyrażoną jako propozycja w sprawie uchodźców, w żadnym stopniu nie zmieniającego stanowiska rządu Rzeczpospolitej Polskiej reprezentowanego przez Premiera Mateusza Morawieckiego, ani partii "Prawo i Sprawiedliwość" kierowanej przez Prezesa Jarosława Kaczyńskiego. 

Dlatego z wielką przykrością i ubolewaniem przyjęliśmy fakt, iż w działaniach naruszających pozytywny wizerunek formacji PiS uczestniczyły osoby nie tylko z nim kojarzone, ale będące jego członkami. Jako przedstawiciele i sympatycy Prawa i Sprawiedliwości, Klubu "Gazety Polskiej" w Jaworze i całego obozu Zjednoczonej Prawicy stanowczo odcinamy się od działań grupy działaczy, członków jaworskiego PiS publikujących treści za pośrednictwem Biuletynu "wJaworze" oraz jego internetowego odpowiednika. Poziom merytoryczny i estetyczny wersji papierowej Biuletynu, a w szczególności emitowanych audycji przez redakcję "wJaworze" pozostawia wiele do życzenia, ponieważ w sposób karykaturalny przedstawia ważne publiczne informacje oraz fakty, często w niewybredny sposób atakując i drwiąc ze środowisk politycznych i społecznych, w tym prawicowych. Taka forma przekazu wystawia na śmieszność osoby związane z PiS oraz Zjednoczoną Prawicą. Mając na uwadze troskę o formację PiS i środowiska Zjednoczonej Prawicy, które reprezentujemy i z którymi sympatyzujemy oraz widząc szeroką reformę państwa kontynuowaną przez rząd Mateusza Morawieckiego, wyrażamy dezaprobatę wobec działań grupy lokalnych członków Prawa i Sprawiedliwości, którzy za pośrednictwem facebookowej wersji Biuletynu "wJaworze" naruszają wizerunek polskiego rządu, premiera oraz Jego najbliższej rodziny, a także lokalnych działaczy samorządowych - członków PiS. Wyrażamy także dezaprobatę wobec treści prezentowanych w informacyjnym serwisie, ukazującym się na profilu internetowym, jak i w Biuletynie "wJaworze".

Wymienione działania stały się w ostatnich dniach powodem medialnej "burzy", która negatywnie odbiła się na wizerunku Prawa i Sprawiedliwości, nie tylko w Powiecie Jaworskim, ale także w Województwie Dolnośląskim. Uważamy, że wszelkie spory pomiędzy działaczami partii, także dotyczące programu naszej formacji, powinny być rozwiązywane wewnątrz struktur partii. Konflikty i spory jeżeli takowe są, wynoszone na zewnątrz za pośrednictwem mediów, szkodzą jedności Prawa i Sprawiedliwości, nie służą przeprowadzanej sanacji Państwa na wszystkich jego szczeblach. Uważamy, że tylko wewnętrzna zgoda oraz spójna polityka i działanie na zewnątrz dają gwarancję kontynuacji skutecznej odbudowy Polski zarówno na szczeblu centralnym jak i lokalnym. 

W związku z tym, iż materiał opublikowany na kojarzonym z Prawem i Sprawiedliwością profilu Biuletynu "wJaworze", został rozpowszechniony również przez media lokalne i regionalne, zdecydowaliśmy się wydać niniejsze oświadczenie, aby w naszej społeczności nie rozpowszechniało się wrażenie, jakoby całe lokalne struktury i środowiska sympatyków Prawa i Sprawiedliwości, klubu "Gazety Polskiej" w Jaworze i obozu Zjednoczonej Prawicy, utożsamiały się z treściami prezentowanymi w Biuletynie "wJaworze". My, niżej podpisani, podkreślamy jednocześnie, iż wyrażamy pełne poparcie dla reform i działań podejmowanych przez polski rząd, z premierem Mateuszem Morawieckim na czele.

Arkadiusz Baranowski, Prawo i Sprawiedliwość

Antoni Błąd, Prawo i Sprawiedliwość

Sebastian Oszczęda, Prawo i Sprawiedliwość

Danuta Markiewicz, Klub "Gazety Polskiej" w Jaworze

PiS Prawo i Sprawiedliwość Klub Gazety Polskiej w Jaworze Arkadiusz Baranowski Antoni Błąd Sebastian Oszczęda Danuta Markiewicz wJaworze Biuletyn wJaworze

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Andrzej
Andrzej 8 stycznia o 14:40

Nie dziwię się autorom oświadczenia.

Lubię to! 1
Franek
Franek 5 stycznia o 11:51

Przedstawiciele PiSu z Jawora, Bolkowa i Paszowic nie godzą się na działania frakcji byłej minister i wyrażają pełne poparcie dla gabinetu Mateusza Morawieckiego. To coś znaczy.

Lubię to! 10
Gosia
Gosia 5 stycznia o 11:38

Zawsze znajdą się osoby, które nie będą mogły przeboleć swojego odwołania i będą to komentować po różnych mediach. Niestety...

Lubię to! 6
Mirek
Mirek 5 stycznia o 11:22

To tylko pokazuje, że decyzja o rekonstrukcji rządu była słuszna.

Lubię to! 7
zdrowy rozsądek
zdrowy rozsądek 5 stycznia o 02:49

Prawo i Sprawiedliwość ma w radzie miejskiej w Jaworze aż 0 radnych (słownie: zero). To chyba najlepsze podsumowanie rządów pani EW w jaworskich strukturach. To do czego doprowadziła mówi samo za siebie. Komentarz zbyteczny. Nie dziwię się, że samodzielnie myślącym może to się nie podobać. Podobnie jak mogą nie podobać się wyczyny panów ze studia z zebrą.

Lubię to! 11
Prawak
Prawak 4 stycznia o 12:53

Dobry krok prawico!

Lubię to! 10
autorytet
autorytet 4 stycznia o 12:11

I bardzo że się odcięli od twórczości chłopców z zebrą.

Lubię to! 11
antypis
antypis 4 stycznia o 11:32

Jak mnie cieszą wewnętrzne konflikty PiS :-))))))

Lubię to! 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.