Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Forsell wraca do Miedzi

Forsell wraca do Miedzi
Fot. dolny-slask24h.pl

Po półrocznej przerwie 27-letni ofensywny pomocnik Petteri Forsell wraca do Miedzi.

Fin łącznie rozegrał w Miedzi 46 meczów (Nice 1 Liga + Puchar Polski), w których zdobył 19 bramek i zaliczył 10 asyst. Do Legnicy trafił przed rundą wiosenną sezonu 2015/16. Szybko nadrobił zaległości po kontuzji i wywalczył sobie miejsce w podstawowym składzie drużyny. Przez długi czas był liderem środka pola i postrachem bramkarzy – znakomicie wykonywał rzuty wolne, z których często zdobywał efektowne bramki.

Słabsza w wykonaniu Forsella była runda wiosenna 2017 roku, kiedy spisywał się znacznie poniżej oczekiwań. Jego dobrej formy zabrakło wówczas Miedzi w decydującym momencie walki o awans, choć z drugiej strony, gdyby nie jego bramki i asysty  w rundzie jesiennej, to nie wiadomo, czy Miedź byłaby tak wysoko w tabeli. 

Latem Forsell otrzymał propozycję kontraktu z ekstraklasowej Cracovii. Ostatecznie trafił jednak do szwedzkiego Orebro SK (tamtejsza ekstraklasa), w którym jesienią zagrał w 8 meczach i zaliczył 3 asysty. W ostatnich tygodniach zawodnik pracował nad formą i po przyjeździe do Legnicy przeszedł pomyślnie badania medyczne. Pozytywnie zaskoczył także podczas biegowych testów wydolnościowych, w których wypadł bardzo dobrze. Forsell podpisał z Miedzią kontrakt, który będzie obowiązywał do końca czerwca 2019 roku.

– To dobrze, że ten zawodnik wraca do naszej drużyny, bo w Legnicy ma coś do udowodnienia. Dobrze się tu czuł, byliśmy wobec niego fair, a teraz może się odpłacić – miał do wyboru kilka klubów, a wybrał powrót do Miedzi. Przed nami bardzo trudna runda, dlatego potrzebujemy piłkarskiej jakości – mówi Andrzej Dadełło, właściciel klubu.

Fińskiego pomocnika zobaczymy w akcji prawdopodobnie już w sobotnim sparingu Miedzi z Arką Gdynia w Jarocinie.

– Dobrze zaprezentował się na testach. Wie czego od niego oczekujemy i jest zdeterminowany – dodaje trener Dominik Nowak.

Nice 1 Liga Miedź Legnica Petteri Forsell przerwa zimowa transfery wzmocnienia sezon 2017/2018

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.