Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Potrąceni na „Pasach”

Niepowodzeniem zakończył się dla Śląska pierwszy ligowy mecz w 2018 roku. Wrocławianie ulegli na wyjeździe Cracovii i pozostają bez wygranej na obcym terenie w tym sezonie.

Już w 5 minucie znakomite podanie otrzymał Siplak, ale Jakub Słowik nie dał się zaskoczyć. Na bramkę czekaliśmy jednak do 27 minuty. Robert Pich uderzeniem z linii pola karnego dał prowadzenie zielono-biało-czerwonym. Sześć minut później, po podaniu z prawej strony, z około trzynastu metrów spudłował Deniss Rakels.

W 41 minucie Śląsk mógł prowadzić dwoma bramkami. Po rzucie rożnym i rykoszecie piłka trafiła do Piecha, a napastnik WKS-u z około ośmiu metrów trafił wprost w bramkarza "Pasów". Minutę później strzałem głową w bramkarza, po dośrodkowaniu z prawej strony, odpowiedział Krzysztof Piątek. W doliczonym czasie pierwszej odsłony ponownie w znakomitej sytuacji fatalnie przestrzelił Rakels.

Z kolei w 53 minucie po dośrodkowaniu Szymona Drewniaka groźnie głową uderzał Ołeksij Dytiatjew, ale Słowik zdołał wybić za linię końcową. Minutę później Śląsk nie miał już tyle szczęścia. Po dośrodkowaniu z lewej strony, strzałem głową futbolówkę w siatce wrocławian umieścił Miroslav Covilo.

W 66 minucie po chwilowym oblężeniu bramki Cracovii bardzo niecelnie uderzył Kamil Vacek. Cztery minuty później doszło do największej kontrowersji meczu. Po wideoweryfikacji sędzia główny nie uznał bramki dla Ślaska. Natomiast w 83 minucie Diego Ferraresso został oszczędzony przez arbitra, bowiem bez konsekwencji kartkowej zaatakował łokciem Jakuba Koseckiego.

Gdy wydawało się, że spotkanie zakończy się remisem, po dośrodkowaniu Zenjova z prawej strony i błędzie Mariusza Pawelca, piłkę w siatce umieścił Rakels, dając gospodarzom zwycięstwo.

Cracovia Kraków - Śląsk Wrocław 2:1 (0:1)

Bramki: Covilo (54), Rakels (90) - Pich (27)

Żółte kartki: Dytiatjew (20), Ferraresso (69) - Piech (64), Kosecki (85)

Sędziował: Paweł Raczkowski

Cracovia: Pesković - Ferraresso, Datković, Dytiatjew, Siplak, Rakels, Covilo, Drewniak (78. Brock-Madsen), Hernandez, Wdowiak (62. Culina, 83. Zenjov), Piątek; trener Michał Probierz

Śląsk: Słowik - Pawelec, Celeban, Rieder, Lewandowski, Vacek, Riera (63. Kosecki), Chrapek, Pich, Piech (85. Tarasovs), Robak (80. Bergier); trener Jan Urban

LOTTO Ekstraklasa Śląsk Wrocław Cracovia runda rewanżowa sezon 2017/2018

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.