Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Marek Solarewicz: Popełnialiśmy mniej błędów

Marek Solarewicz: Popełnialiśmy mniej błędów
Fot. dolny-slask24h.pl

Zespół Marka Solarewicza odniósł przekonujące zwycięstwo nad ekipą z Bielska-Białej, jednak opiekun Impelek zauważał, że nie było to wcale łatwe spotkanie.

- To był trudny mecz siatkarsko, to był trudny mecz mentalnie, ale cieszę się, że nasz zespół wyszedł z tego spotkania zwycięsko. Nie dość, że zdobyliśmy trzy punkty, to nie straciliśmy seta i zaprezentowaliśmy świetną grę - podsumowuje trener Marek Solarewicz

Momentami, w decydujących fragmentach partii, bielszczanki gubiły się na boisku, popełniając niewymuszone błędy. To z pewnością miało wpływ na losy rywalizacji. Wrocławianki pod tym względem zaprezentowały się zdecydowanie lepiej.

- Przede wszystkim popełnialiśmy mniej błędów własnych, czy to w ataku czy w przyjęciu. Dość dobrze przyjmowaliśmy i skutecznie atakowaliśmy. Mieliśmy bardzo mało błędów własnych. To przy błędach własnych przeciwnika zaważyło na wyniku meczu - zauważa szkoleniowiec Impelek. 

Najbardziej wartościową zawodniczką meczu wybrana została Anna Łozowska, jednak brawa bez wątpienia należą się całej drużynie ze stolicy Dolnego Śląska. Każda z wrocławskich siatkarek zasłużyła na wyróżnienie.

- Mogę wymienić w zasadzie każdą z zawodniczek. Ale po takim meczu szczególnie istotne jest to, że grał zespół. W siatkówce jest to ważne. Nie może być tak, że jedna zawodniczka się wyróżnia. Gra zespół - podkreśla trener Solarewicz.

Wygrana nad wyżej notowanym rywalem powinna zwiększyć pewność siebie Impelek przed kolejnymi pojedynkami. Wszak do końca sezonu każde ligowe starcie będzie niezwykle ważne.

- Myślę, że nasze dziewczyny są mocne mentalnie. Są cały czas gotowe, agresywne i to mnie cieszy w ich postawie. Taki mecz jak dzisiaj na pewno daje nam dodatkowego kopa, żeby być bardziej gotowym na kolejne spotkanie - kończy Marek Solarewicz. 

LSK Impel Wrocław Marek Solarewicz trener BKS Bielsko-Biała sezon 2017/2018

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.