Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Komentarz Zielonych w związku z dymisjami i zmianami w Parku Grabiszyńskim

Komentarz Zielonych w związku z dymisjami i zmianami w Parku Grabiszyńskim
Fot. materiały prasowe

Prezentujemy komentarz Zielonych w związku z dymisjami i zmianami w Parku Grabiszyńskim:

Dziś do dymisji podała się dyrektorka Departamentu Zrównoważonego Rozwoju („Zielonego Departamentu"), pani Agnieszka Cybulska-Małycha oraz dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej, pan Krzysztof Działa.

Powodem tych dymisji jest źle przeprowadzona wycinka w Parku Grabiszyńskim. Takich sytuacji może być więcej, jeśli polityka miasta w stosunku do zieleni nie ulegnie zmianom.  

Bezpośrednio za sytuację dewastacji Parku Grabiszyńskiego oraz niewłaściwą wycinkę odpowiada ZZM, który jako pierwszy powinien zauważyć nieprawidłowości w prowadzonych pracach, ze względu na kompetencje swoich wykwalifikowanych pracowników. Odpowiada za to również Miejska Konserwator Zabytków, pani Agata Chmielowska, która wydała decyzję zezwalającą na prowadzeniu prac. Wstrzymała ona swoją decyzję zdecydowanie zbyt późno, gdy już kilkaset drzew zostało wyciętych, a część z nich niezgodnie z planem.

Mamy świadomość, że dymisje i zwolnienia nie są najlepszą metodą rozstrzygania sporów i gaszenia pożarów, lecz czasem są niezbędne. Sytuacji można by uniknąć, gdyby urzędnicy już na początku posłuchali zaniepokojonych mieszkańców i mieszkanek, radnych osiedlowych, działaczy lokalnych stowarzyszeń czy wrocławskiej Partii Zieloni.

Tymczasem ZZM od początku ignorował nasze prośby i apele. ZZM, wraz z MPWiK, ignorują również nasze wcześniejsze apele dotyczące ścieków płynących w rzeczce Grabiszynce, przepływającej przez Park Grabiszyński. Od wielu miesięcy również w tej sprawie nic się nie zmieniło, a urzędnicy mają świadomość problemu. Czy w każdej kwestii dotyczącej zieleni i ekologii musimy podnosi alarm słyszalny w całym mieście?

Jesteśmy przekonani, że w ZZM jest wiele wartościowych i kompetentnych osób, którzy są w stanie właściwie zadbać o wrocławską przyrodę. Wymaga to jednak pewnych istotnych zmian, również w „Zielonym Departamencie", którego działania z pewnością nie są na miarę zielonej stolicy.

Od kliku dni jesteśmy w czołówce miast z najbardziej zanieczyszczonym powietrzem, a kwestia ekologii jest ciągle przez magistrat marginalizowana i wykorzystywana wyłącznie w celach wizerunkowych. Wierzymy i oczekujemy zmiany świadomości urzędników, a także zmiany zielonej polityki miasta, a swoje oczekiwania kierujemy przede wszystkim na ręce pani wiceprezydent Magdaleny Piaseckiej, której podlega „Zielony Departament" oraz prezydenta Rafała Dutkiewicza.

Paweł Pomian
przewodniczący Partii Zieloni we Wrocławiu

Park Grabiszyński Wrocław dymisje Zieloni Partia Zieloni Departament Zrównoważonego Rozwoju Zarząd Zieleni Miejskiej Agnieszka Cybulska-Małycha Krzysztof Działa

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.