Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Znamy listę chórów zakwalifikowanych do Legnica Cantat 49

Znamy listę chórów zakwalifikowanych do Legnica Cantat 49
Fot. Anna Cybulska

Dziś (16.02) obradowała Rada Artystyczna Ogólnopolskiego Turnieju Chórów LEGNICA CANTAT 49. Do konkursu zakwalifikowało się 9 chórów.

W Akademii Rycerskiej obradowała Rada Artystyczna Ogólnopolskiego Turnieju Chórów LEGNICA CANTAT 49 w składzie: prof. Stanisław Krawczyński, prof. Dariusz Dyczewski i prof. Elżbieta Wtorkowska. Po przesłuchaniu nagrań 9 zespołów, a także przyjęciu nominacji z Ogólnopolskiego Konkursu Chórów a Cappella Dzieci i Młodzieży w Bydgoszczy, do konkursu zakwalifikowano 9 zespołów. Są to:

  1. Chór Kamerton SP w Haczowie, dyr.Marta Sobota
  2. Chór Akademii Muzycznej w Poznaniu, dyr. Marek Gandecki
  3. Chór AsBeek z Płocka, dyr. Andrzej Sitek 
  4. Akademicki Chór Politechniki Gdańskiej, dyr. Mariusz Mróz 
  5. Chór Żeński Schola Cantorum Bialostociensis z Białegostoku, dyr. Anna Olszewska 
  6. Zespół Wokalny Art.’n’Voices z Wejherowa 
  7. Chór Dominanta z Krakowa,  dyr. Małgorzata Langer-Król
  8. Młodzieżowy Chór Canto z Włocławka,  dyr. Marian Szczepański
  9. Chór Astrolabium z  Torunia, dyr. Kinga Litowska
prof. Stanisław Krawczyński, przewodniczący Rady Artystycznej Cantat 49

- W konkursie biorą udział reprezentanci większości regionów Polski, z czego bardzo się cieszymy. To wskazuje, że zainteresowanie Legnicą jest nieustanne - mówił prof. Stanisław Krawczyński. I dodał: - Poziom Legnicy jest już ukształtowany od wielu lat. Trzeba przyznać, że jest on bardzo wysoki, stąd niezwykle skrupulatna nasza praca, wyłaniająca autentycznie tych najlepszych. Czasem zdarza się, że dysponujemy określoną ilością zespołów, jak w tym momencie. Jednak wśród nich żaden nie zszedł poniżej poprzeczki jaką ustaliliśmy. 

Prof. Stanisław Krawczyński pokreślił, że niezmiennie legnicki konkurs uważany jest za czołowy festiwal chóralny w Polsce. 

- Rokowania tegorocznego przesłuchania są bardzo dobre. Bardzo cieszy fakt,że mamy różnego rodzaju zespoły. To daje przekrój wszelakiej chóralistyki i możliwości usłyszenia znakomitych wykonań - mówiła prof. Elżbieta Wtorkowska. 

Ogólnopolski Turniej Chórów LEGNICA CANTAT 49 odbędzie się w maju tego roku. 

Ogólnopolski Turniej Chórów LEGNICA CANTAT 49 Elżbieta Wtorkowska Stanisław Krawczyński

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.