Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Deleu zwiększy rywalizację w obronie Miedzi

Deleu zwiększy rywalizację w obronie Miedzi
Fot. Miedź Legnica

Luiz Carlos Santos znany bardziej jako „Deleu” podpisał półroczny kontrakt z Miedzią. Doświadczony obrońca, który pochodzi z Brazylii, ale posiada też polskie obywatelstwo, rozegrał dotychczas 178 meczów i strzelił 6 bramek w ekstraklasie.

Deleu to boczny obrońca (może grać zarówno z prawej, jak i lewej strony), który przez ostatnie osiem lat występował w polskiej ekstraklasie – najpierw przez cztery sezony w Lechii Gdańsk, później przez kolejne cztery w Cracovii, z którą rozstał się na początku lutego bieżącego roku. W sumie w piłkarskiej elicie rozegrał 178 meczów i strzelił 6 bramek. W rundzie jesiennej obecnego sezonu wystąpił w 5 meczach „Pasów”. 

– Uznałem, że na bokach obrony potrzebujemy zwiększyć rywalizację, a jednocześnie zabezpieczyć się na wypadek ewentualnych problemów zdrowotnych i kontuzji. O Deleu zebrałem bardzo pozytywne opinie – to zawodnik, który może nam pomóc w rundzie wiosennej – wyjaśnia ten transfer trener Dominik Nowak.

Zawodnik ma już za sobą testy medyczne, a po podpisaniu półrocznego kontraktu natychmiast udał się w podróż do Turcji, gdzie Miedź przebywa na zgrupowaniu. W ośrodku Goldcity spodziewany jest w sobotę w późnych godzinach nocnych. Być może wystąpi już w jednym z niedzielnych sparingów legnickiej drużyny.

Nice 1 Liga Miedź Legnica Deleu przerwa zimowa transfery wzmocnienia sezon 2017/2018

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.