Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Teatr najantyczniejszy – spotkanie

Teatr najantyczniejszy – spotkanie
Fot. materiały prasowe

22 lutego o godzinie 18.00 Wydawnictwo Ossolineum wraz z Muzeum Pana Tadeusza zapraszają na spotkanie poświęcone książce Dramat staroindyjski w serii Biblioteka Narodowa.

​M. Krzysztof Byrski – autor przekładu i opracowania – oraz Piotr Rudzki – teatrolog, znawca kultury indyjskiej – opowiedzą o najwspanialszych osiągnięciach klasycznej literatury sanskryckiej, znaczeniu dramatu dla kultury dawnych i współczesnych Indii, a także o Natjaśastrze, czyli traktacie o teatrze. 

Konwencję delikatną [...] charakteryzują piękne stroje, szczególne i rozmaite; występują w niej kobiety i mają miejsce liczne pieśni i tańce... – czytamy w Natjaśastrze. Znakomitą ilustracją kaiśiki wrytti, czyli konwencji delikatnej, jest taniec Bharatanatyam, który w trakcie spotkania wykona Alicja Jezierska. 

czwartek, 22 lutego 2018 roku, godz. 18.00
Teatr najantyczniejszy – dyskusja z udziałem
M. Krzysztofa Byrskiego oraz Piotra Rudzkiego

Muzeum Pana Tadeusza
Zakładu Narodowego im. Ossolińskich
Kamienica pod Złotym Słońcem
Rynek 6, Wrocław 

wstęp bezpłatny, liczba miejsc ograniczona, wejściówki do odebrania w kasach muzeum, możliwa rezerwacja mailowa: zapisy@ossolineum.pl

Teatr najantyczniejszy Dramat staroindyjski Biblioteka Narodowa Wydawnictwo Ossolineum Muzeum Pana Tadeusza

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.