Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Zmiany w Śląsku. Tadeusz Pawłowski trenerem, Dariusz Sztylka dyrektorem sportowym

Zmiany w Śląsku. Tadeusz Pawłowski trenerem, Dariusz Sztylka dyrektorem sportowym
Fot. dolny-slask24h.pl

Tadeusz Pawłowski objął dziś funkcję trenera pierwszego zespołu Śląska Wrocław. Umowa została podpisana na 2,5 roku. Na stanowisku zastąpił Jana Urbana.

Tadeusz Pawłowski poprzednio trenował Śląsk w sezonie 1992-1993 i w latach 2014-2015, kiedy klub zakończył sezon na czwartym miejscu w tabeli i wywalczył awans do europejskich pucharów. W 2014 r. został wybrany Trenerem Roku w plebiscycie tygodnika „Piłka Nożna”.

Jako zawodnik Tadeusz Pawłowski zdobył ze Śląskiem  mistrzostwo Polski (1977), dwa tytuły wicemistrzowskie (1978 i 1982) oraz Puchar Polski (1976). Do dziś należy do niego klubowy rekord bramek strzelonych dla Śląska w ekstraklasie. 

Od grudnia 2016 roku Tadeusz Pawłowski kierował Akademią Piłkarską Śląska Wrocław. Od dziś pełniącym obowiązki dyrektora Akademii będzie Paweł Barylski, który jednocześnie został asystentem Tadeusza Pawłowskiego przy pierwszej drużynie. Funkcję drugiego asystenta obejmie Łukasz Czajka. Za trening bramkarzy nadal odpowiadać będzie Krzysztof Osiński. Trenerem przygotowania motorycznego został dr Michał Polczyk.

Funkcję Dyrektora Sportowego klubu obejmie Dariusz Sztylka. Zastąpi Adama Matyska, który dziś zrezygnował ze stanowiska.

Dariusz Sztylka to jeden z najważniejszych piłkarzy Śląska Wrocław w XXI w. i jego wieloletni kapitan. Przeszedł z klubem drogę od III ligi do mistrzostwa Polski i europejskich pucharów. W barwach Śląska wystąpił 263 razy. Dotąd był trenerem zespołu U-19, zajmującego I miejsce w grupie zachodniej Centralnej Ligi Juniorów. 

LOTTO Ekstraklasa Śląsk Wrocław Tadeusz Pawłowski trener Śląska Dariusz Sztylka dyrektor sportowy Jan Urban Adam Matysek sezon 2017/2018

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.