Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Developres zawita do Wrocławia

Developres zawita do Wrocławia
Fot. dolny-slask24h.pl

Wygrane Impelek z BKS-em Bielsko-Biała oraz KSZO Ostrowiec Św. rozbudziły apetyty wrocławskich kibiców. Stało się to w samą porę, bowiem już w sobotę w Hali Orbita szykuje się kolejna siatkarska uczta.

Do stolicy Dolnego Śląska zawita aktualnie trzeci w tabeli Developres SkyRes Rzeszów. To właśnie siatkarki z województwa podkarpackiego pozbawiły w zeszłym sezonie wrocławską drużynę brązowych medali. Teraz w Hali Orbita zobaczymy już jednak inne zespoły, co szczególnie dotyczy gospodyń. 
 
Choć w tabeli obie drużyny dzieli spora różnica punktowa na korzyść rzeszowianek, ostatnie wyniki przemawiają za Impelkami. Podopieczne trenera Marka Solarewicza w dwóch ostatnich spotkaniach zgarnęły komplet punktów, w niezłym stylu ogrywając BKS i KSZO. Developres również wygrał z KSZO, ale ostatnio przegrał w Łodzi z Budowlanymi. W dodatku rzeszowianki mają za sobą porażkę w Lidze Mistrzyń z CSM Volei Alba Blaj. W elitarnych rozgrywkach ekipa z Podkarpacia zwyciężyła tylko jeden z pięciu dotychczasowych pojedynków, tracąc szansę na awans do fazy play off. W międzyczasie rzeszowianki zanotowały też porażkę w Pucharze Polski z ŁKS-em.
 
Nie zmienia to faktu, że Developres SkyRes, do którego przed sezonem dołączyły Monika Ptak i Agata Sawicka - występujące w minionych rozgrywkach w Impelu, wciąż pozostaje jednym z faworytów do mistrzostwa Polski. Na Dolnym Śląsku zespół Lorenzo Micellego będzie chciał zatrzeć nienajlepsze wrażenie po ostatnich porażkach.
 
Impel też ma o co grać. Wrocławianki zajmują bowiem aktualnie dziesiątą pozycję, tracąc tylko punkt do ósmych krakowianek, ale mając również zaledwie punkt przewagi nad jedenastą Legionovią. 
 
- Jesteśmy podbudowane ostatnimi zwycięstwami i bardzo chciałybyśmy zdobyć kolejne. Miałyśmy trochę czasu by odpocząć i zregenerować siły, w przeciwieństwie do drużyny z Rzeszowa. Będziemy się starały wykorzystać słabości przeciwnika i wywalczyć kolejne cenne punkty – powiedziała klubowym mediom libero Maria Stenzel.
Początek meczu z Developresem SkyRes Rzeszów w sobotę 24 lutego o godz. 17 w Hali Orbita.

LSK Impel Wrocław Maria Stenzel Developres SkyRes Rzeszów sezon 2017/2018

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.