Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Upolować Sokoła

Upolować Sokoła
Fot. Paweł Sasiela

Przed jaworską Olimpią jedno z kluczowych spotkań końcówki fazy zasadniczej. Podopieczne Lesława Chrzanowskiego w sobotę o godz. 15 zagrają z Sokołem Radzionków o pozycję wicelidera.

Po dziewiętnastu kolejkach Olimpijki tracą do Sokoła zaledwie punkt, jednak również punkt mniej mają od jaworzanek siatkarki z Częstochowy. To sprawia, że ekipa z miasta św. Marcina musi postarać się o komplet punktów. Tym bardziej, iż w dwóch kolejnych meczach Olimpia zagra z teoretycznie słabszymi zespołami, więc szansa na zakończenie sezonu zasadniczego lokatę wyżej jest spora. Drugie miejsce oznaczałoby bardzo dobrą pozycję wyjściową przed fazą play-off, w której jaworzanki mają powalczyć o upragniony awans na zaplecze Ligi Siatkówki Kobiet.  

Dwutygodniowa przerwa w rozgrywkach powinna pozytywnie wpłynąć na Olimpijki, które zmagały się przed pauzą z problemami zdrowotnymi. Trener Lesław Chrzanowski znany jest z tego, że potrafi optymalnie przygotować zespół na decydującą fazę rozgrywek, a ostatnie zwycięstwo w Częstochowie tylko potwierdza, że zespół znad Nysy Szalonej znajduje się na dobrej drodze. 

Sokół w ostatnich tygodniach, podobnie jak drużyna z Jawora, grał w kratkę. Ostatnio ograł 3:1 MSK Mysłowice, ale wcześniej przegrał z Polonią Świdnica i PLKS-em Pszczyna. Łącznie ekipa z Górnego Śląska na swoim koncie zgromadziła 13 zwycięstw i 6 porażek, tracąc siedem punktów do prowadzącej Polonii. Co ciekawe, Olimpia ma na koncie jedno zwycięstwo więcej, jednak jaworzanki słabiej punktowały.  

Warto wspomnieć także o dwóch pozostałych przedstawicielach Dolnego Śląska w drugiej lidze. Pewnie zmierzająca po zwycięstwo w sezonie zasadniczym Polonia Świdnica podejmie jutro u siebie TKS Ekobet Tychy w ostatnim meczu na własnym boisku w rundzie zasadniczej. Początek mecz o godz. 17 w Hali Sportowej OSiR Zawiszów - Świdnica przy ul. Galla Anonima 1a. Z kolei Impel II Wrocław w hali przy ul. Krupniczej zagra w sobotę o godz. 14 z Częstochowianką. 

druga liga Olimpia Sokół Radzionków sezon 2017/2018

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.