Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Bezbarwny remis z Arką

Po bezbarwnym długimi fragmentami spotkaniu, Zagłębie zdobyło pierwszy punkt w tym roku kalendarzowym, remisując bezbramkowo z Arką.

Początek spotkania w Lubinie był nieco senny. Ożywienie próbowali wprowadzić piłkarze Arki, dość często faulując w początkowych fragmentach meczu. To właśnie po rzucie wolnym w 12 minucie Lubomir Guldan trafił do siatki gości, ale system VAR był dla lubinian bezlitosny. Dogrywający Sasza Balić był na spalonym.

W 34 minucie Zagłębie mogło wyjść na prowadzenie, ale lubinianie nie zdołali wykorzystać nieporozumienia w defensywie gdynian. Nieco ponad dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu pierwszej połowy, znów po stałym fragmencie, zakotłowało się w polu karnym Arki. Szczęście kolejny raz było przy żółto-niebieskich.

Po przerwie z boiska długimi fragmentami wiało nudą. W 73 minucie gola mógł dać Zagłębiu Alan Czerwiński, ale jego strzał z prawej strony pola karnego zatrzymał Pavels Steinbors. Pięć minut później fatalnie w polu karnym przestrzelił Filip Starzyński.

W 85 minucie po dośrodkowaniu Starzyńskiego z rzutu wolnego z prawej strony szczupakiem próbował zaskoczyć golkipera gości rezerwowy Arkadiusz Woźniak, ale uderzył niecelnie. Dwie minuty później groźnie po dograniu Woźniaka uderzał Kamil Mazek, ale przestrzelił.

Zagłębie Lubin - Arka Gdynia 0:0

Żółte kartki: Guldan (45), Czerwiński (90) - Kun (4), Marcjanik (42), Zbozień (66), Esqueda (90+3)

Sędziował: Daniel Stefański (Bydgoszcz)

Widzów: 3 032

Zagłębie: Hładun - Czerwiński, Guldan, Kopacz, Balić - Matuszczyk, Kubicki, Jagiełło, Starzyński (89. Pakulski), Pawłowski (67. Mazek) - Mares (63. Woźniak); trener Mariusz Lewandowski

Arka: Steinbors - Zbozień, Helstrup, Marcjanik, Marciniak - Sołdecki, Nalepa, Szwoch, Kun (46. Zarandia), Bogdanow (80. Piesio) - Siemaszko (72. Esqueda); trener Leszek Ojrzyński

LOTTO Ekstraklasa Zagłębie Lubin Arka Gdynia runda wiosenna sezon 2017/2018

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.