Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Developres za silny

Developres za silny
Fot. dolny-slask24h.pl

Po pierwszej partii, ale też w końcówce czwartej, pachniało niespodzianką w Hali Orbita. Impel ugrał jednak z brązowymi medalistkami z Rzeszowa tylko seta.

Siatkarki z Wrocławia podeszły do spotkania bez respektu dla faworyzowanego zespołu ze stolicy województwa podkarpackiego. Developres nie miał ostatnio najlepszej passy i to zdawało się potwierdzać w pierwszym secie. Oba zespoły bardzo długo szły łeb w łeb, praktycznie do stanu 20:20, kiedy atakiem z lewej zapunktowała Helene Rousseaux. 

Skuteczny atak Anny Łozowskiej ze środka oraz blok Gierak - Łozowska sprawił, że wrocławianki odskoczyły na dwa punkty, a trener Lorenzo Micelli poprosił o czas. Pomogło, bowiem Tamara Gałucha zaserwowała w siatkę. Za chwilę Jelena Blagojević zaatakowała w aut, zrobiło się 23:21 i szkoleniowiec gości znów ratował swój zespół przerwą. Tym razem nie przyniosło to skutku, bo po następnej piłce Impelki wyszły na prowadzenie 24:21. Rzeszowianki dwie piłki meczowe obroniły, jednak po czasie dla wrocławianek, seta zakończyła Natalia Murek. 

Drugą partię asem rozpoczęła Blagojević, ale w kolejnej próbie trafiła w siatkę. Do stanu 9:10 wydawało się, że i tym razem będziemy świadkami zaciętej rywalizacji. Zwłaszcza, że do tego momentu nie brakowało długich wymian. Tymczasem im dalej w las, podopieczne Marka Solarewicza zaczęły popełniać zbyt wiele błędów i w konsekwencji zakończyło się porażką do 15. 

Rzeszowianki zamierzały pójść za ciosem i na początku trzeciego seta prowadziły już 8:4. Impelki podjęły walkę, niwelując stratę do dwóch punktów, jeszcze przy stanie 12:14, po ataku z prawej Gałuchy. Za chwilę jednak przewaga Developresu znów urosła do czterech "oczek" i trener Solarewicz poprosił o czas. Przewaga gości nie topniała poniżej dwóch punktów i kiedy na tablicy pojawił się wynik 15:19 szkoleniowiec gospodyń znów ratował swój zespół przerwą. Impelki nie były już w stanie zbyt wiele wskórać, ostatecznie przegrywając do 18. 

Czwarty set, do stanu 10:10, to kolejny zryw siatkarek ze stolicy Dolnego Śląska. Wówczas wrocławiankom jakby chwilowo odcięto prąd, bowiem rzeszowianki zdobyły pięć kolejnych punktów, przedzielonych tylko czasem dla Impelek. Przy stanie 14:17 o przerwę poprosił z kolei trener gości. Po nim dwa punkty padły łupem Developresu, co oznaczało czas dla ekipy znad Odry.

W decydującej fazie czwartej partii rzeszowianki pozwoliły jeszcze zbliżyć się Dolnoślązaczkom na 21:22, a potem 22:23 i 23:24. Wydawało się, że mimo to sytuacja Impelek jest niezwykle trudna, tymczasem zespół trenera Solarewicza wyrównał 24:24. Po niezwykle emocjonującej końcówce Developres wygrał 28:26 i cały mecz 3:1.

 

Impel Wrocław - Developres SkyRes Rzeszów 1:3 (25:23; 15:25; 18:25; 26:28)

Sędzia pierwszy: Janusz Cyran

Sędzia drugi: Bogumił Sikora

Sędziowie liniowi: Magdalena Rzepka, Piotr Zalewski

Komisarz: Marek Bykowski

Impel: Wołodko (1), Murek (14), Gałucha (15), Łozowska (7), Gierak (9), Chojnacka (5), Stenzel (L) oraz Trojan, Nichol; trener Marek Solarewicz

Developres: Rousseaux (17), Ptak (15), Żabińska (11), Kaczmar (3), Helić (21), Blagojević (14), Sawicka (L) oraz Nowakowska (L), Kaczorowska, Rabka, Andruszko; trener Lorenzo Micelli

MVP: Anna Kaczmar

LSK Impel Wrocław Developres SkyRes Rzeszów sezon 2017/2018

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.