Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

W Świdnicy powstaną kolejne mieszkania socjalne

W Świdnicy powstaną kolejne mieszkania socjalne

W budynku przy ulicy Traugutta, w byłej siedzibie Straży Miejskiej, trwają intensywne prace budowlane. Miasto realizuje kolejny projekt z dofinansowaniem unijnym z Aglomeracji Wałbrzyskiej. Powstaną tu mieszkania socjalne.

Świdnica otrzymała ponad 1 milion 759 tysięcy złotych dofinansowania na realizację tej inwestycji. Projekt ten obejmuje przebudowę budynków, czyli zmianę sposobu ich użytkowania z administracyjnych na mieszkalne wielorodzinne wraz z przyłączem energii elektrycznej, wodociągowym, kanalizacji sanitarnej, przyłączem do sieci gazowej oraz remontem istniejącej wiaty garażowej. Gmina uzyska 11 lokali socjalnych. W zakresie prac przewidziano między innymi: roboty rozbiórkowe i remontowe, wymianę stolarki okiennej oraz docieplenie budynków. Mieszkania wyposażone zostaną w prysznic, umywalkę, wc, zlewozmywak i kuchenkę elektryczną. Teren wokół zostanie zagospodarowany między innymi poprzez wykonanie nawierzchni asfaltowej i z kostki brukowej.  

- Nierozsądna moim zdaniem prywatyzacja doprowadziła do tego, że dziś miasto ma bardzo ograniczone zasoby mieszkaniowe, a z drugiej strony zobowiązania wobec mieszkańców, którym należy się mieszkanie socjalne czy też komunalne. Wciąż kolejka jest zbyt długa, a czas oczekiwania bardzo niesatysfakcjonujący. Zrobiliśmy wiele w tej dziedzinie m.in. modernizując pustostany, zwiększając czterokrotnie tempo ich remontów, budując budynek socjalny, ale to wciąż jeszcze za mało. Będziemy chcieli nadal budować, ale z większą intensywnością, mieszkania w systemie TBS. Ale równie intensywnie prowadzić będziemy nadal modernizacyjne remonty pustostanów, w których mieszkać będą mniej zamożni świdniczanie. Wiele jednak jest jeszcze do zrobienia – mówi prezydent Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska. 

Inwestycję realizuje wyłoniona w przetargu firma BUDOM z Wrocławia. Cały koszt zadania to prawie 2 miliony 300 tysięcy złotych. Zgodnie z umową prace powinny potrwać do kwietnia przyszłego roku. 

mieszkania socjalne Świdnica

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.