(FOTO) Jawor: Pożar w internacie

(FOTO) Jawor: Pożar w internacie

Do wybuchu pożaru w budynku przy ul.Starojaworskiej doszło w piątek w godzinach porannych.

W budynku tym mieszczą się placówki: Warsztaty Terapii Zajęciowej w Jaworze, Ośrodek Wsparcia W Jaworze , a także Internat Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. W sumie w budynku przebywało blisko 70 osób, w tym wiele osób niepełnosprawnych.

Dyspozytor PSP w Jaworze zadysponował dwie jednostki ratowniczo-gaśnicze, które po kilku minutach były już na miejscu. W tym czasie opiekunowie rozpoczęli ewakuację wszystkich podopiecznych z zadymionego budynku. Na miejsce przybyli również ratownicy medyczni, którzy udzielili potrzebującym pomocy.

Te wszystkie działania zakładał scenariusz zaplanowanej ewakuacji w razie pożaru w tych jednostkach. Wszyscy bezpiecznie z pomocą opiekunów zostali ewakuowani. Dzięki takim ćwiczeniom osoby przebywające w obiekcie miały szansę nauczyć się jak bezpiecznie ewakuować się z budynku, a strażacy mieli okazję praktycznego sprawdzenia warunków oraz organizacji akcji ratunkowej.

Ze strony Starostwa Powiatowego w Jaworze przebieg ćwiczeń nadzorował wicestarosta Arkadiusz Baranowski oraz kierownik Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego Piotr Sieduń.

pożar w internacie ćwiczenia strażaków straż pożarna Jawor ćwiczenia

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.