Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Wrocław: Spotkanie autorskie z udziałem Agaty Szydłowskiej i Piotra Rypsona

Wrocław: Spotkanie autorskie z udziałem Agaty Szydłowskiej i Piotra Rypsona

Wydawnictwo Ossolineum i Muzeum Pana Tadeusza zapraszają na spotkanie z Agatą Szydłowską, autorką książki Od solidarycy do TypoPolo.Typografia a tożsamości zbiorowe w Polsce po roku 1989, które odbędzie się 14 marca o godz. 17.00.

Rozmowę poprowadzi Piotr Rypson – krytyk i historyk sztuki, twórca publikacji o projektowaniu graficznym w Polsce.

Typografia nigdy nie jest niewinna – pisze Szydłowska. – To, jakimi literami złożone są teksty państwowe, szyldy sklepowe, identyfikacje wizualne wydarzeń czy instytucji, jest wynikiem bardziej lub mniej świadomych decyzji dotyczących projektu kulturowego. Litery nie biorą się znikąd – ktoś je kiedyś zaprojektował, ktoś wprowadził do obiegu, a następnie wielu innych stosowało do swoich celów. Im bardziej owe znaki są pozornie neutralne [...] tym bardziej zakamuflowana jest związana z nimi treść kulturowa.  

Wstęp bezpłatny, liczba miejsc ograniczona, wejściówki do odebrania w kasach Muzeum, możliwa rezerwacja mailowa: zapisy@ossolineum.pl.

Agata Szydłowska Piotr Rypson Wydawnictwo Ossolineum Muzeum Pana Tadeusza Wrocław spotkanie autorskie

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.