Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Wrocław: Medytacja artystyczna – trening twórczego spojrzenia

Wrocław: Medytacja artystyczna – trening twórczego spojrzenia

Muzeum Pana Tadeusza zaprasza na warsztaty dla dorosłych, podczas których uczestnicy zastanowią się nad doświadczaniem świata przez pryzmat cyfrowych obrazów.

Warsztaty, przygotowane przy współpracy ze studentkami z Katedry Mediacji Sztuki ASP we Wrocławiu, będą okazją do przyjrzenia się obiektom muzealnym oraz ich przetworzonym cyfrowo reprodukcjom w taki sposób, żeby pobudzały do twórczych działań manualnych. Uczestnicy zastanowią się, jak sami utrwalają obrazy, nie tylko poprzez wszechobecną technologię, ale również w formie wspomnień czy powidoków, które pojawiają się po zamknięciu oczu. Kiedy obraz ulega tak dalekim przetworzeniom, że trudno rozpoznać jego przedmiot, co się wtedy dzieje? Czy to działa na wyobraźnię? Jeśli tak, to w jaki sposób?

Uczestnicy warsztatów pod okiem młodych artystek odkryją twórczy pierwiastek obecny w każdym z nas, niezależnie od charakteru, wykształcenia i wykonywanego zawodu. Spróbują również poćwiczyć patrzenie medytacyjne, spokojne i twórcze.

Bezpłatne warsztaty odbędą się 17 marca o godz. 16.00, z racji ograniczonej liczby miejsc obowiązują zapisy mailowe: zapisy@ossolineum.pl. 

koncepcja i realizacja: Aleksandra Kanoniak, Marusia Tulżankowa, Magdalena Weber (studentki przedmiotu Mediacja Sztuki na Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu)

 

O cyklu:

Pracownia Słowa i obrazu: cykl w ramach Otwartych pracowni z warsztatami, wykładami i spotkaniami wokół tematów związanych z przenikaniem się sfery języka werbalnego i wizualnego we współczesnej kulturze. W pierwszym sezonie cykl nawiązywał do wystawy czasowej Różewicz. Bez tekstu. W drugim skupimy się na literackości malarstwa i malarskości literatury oraz na uwikłaniu fotografii w procesy wirtualnej komunikacji.

 

Medytacja artystyczna trening twórczego spojrzenia

warsztat twórczy dla dorosłych w ramach cyklu Pracownia słowa i obrazu

sobota, 17 marca 2018, godz. 16.00

Muzeum Pana Tadeusza

Rynek 6, Wrocław

wstęp bezpłatny, liczba miejsc ograniczona, zapisy: zapisy@ossolineum.pl

Muzeum Pana Tadeusza warsztaty medytacja artystyczna Katedra Mediacji Sztuki ASP we Wrocławiu

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.