Bartłomiej Zalewski: Zabrakło skuteczności

Bartłomiej Zalewski: Zabrakło skuteczności

Szkoleniowiec reprezentacji Polski U-17, po remisie z Gruzją na Stadionie im. Orła Białego w Legnicy, przekonywał, iż jego podopiecznym zabrakło skuteczności, a o braku zwycięstwa przesądziła również zbytnia nerwowość.

- Rozpoczęliśmy to spotkanie bardzo nerwowo, co było widać gołym okiem w pierwszej połowie. W tej sytuacji zespół gruziński wykorzystywał swoje wszystkie atuty, czyli indywidualności, o których wiedzieliśmy, które znaliśmy i byliśmy do nich przygotowani. Nasz sposób gry był idealny dla zespołu gruzińskiego. Szczególnie w akcjach ofensywnych byli bardzo groźni. Sprowokowaliśmy dwa rzuty karne i pierwsza połowa, mimo tego, że próbowaliśmy odrobić wynik, zakończyła się naszą porażką. Zeszliśmy do szatni przy wyniku 2:1. Druga część spotkania to już zdecydowanie lepsza gra naszego zespołu, było więcej akcji ofensywnych. Myślę, że uspokoiliśmy i ustabilizowaliśmy w pewnym momencie grę w środkowym sektorze boiska i stworzyliśmy kilka, jak nie kilkanaście sytuacji bramkowych. Odrobiliśmy wynik i do samego końca staraliśmy się rozstrzygnąć to spotkanie na swoją korzyść. Zabrakło skuteczności, a ta nerwowość do końca nie była wyeliminowana. Myślę tu również o drugiej połowie. Dlatego nie potrafiliśmy skutecznie zakończyć swoich akcji. Jeśli chodzi o zespół gruziński to na pewno spodziewaliśmy się takiego meczu. Wiedzieliśmy, że to będzie bardzo trudne spotkanie. Wielokrotnie powtarzałem, że w Elite Round nie ma przypadkowych zespołów i to się potwierdziło. Teraz mamy czas, żeby się przede wszystkim zregenerować, przygotować do drugiego spotkania, które będzie wyglądało bardzo podobnie, jeżeli chodzi o zaangażowanie i grę naszego przeciwnika. Natomiast my musimy zrobić wszystko, żeby grać przede wszystkim spokojniej, bo umiejętności nasi zawodnicy mają bardzo duże, tylko trzeba je w spokojny sposób na boisku pokazać - przekonywał Bartłomiej Zalewski, selekcjoner reprezentacji Polski.

UEFA U17 Elite Round Elite Round U17 reprezentacja Polski Polska kadra narodowa trener Polski Bartłomiej Zalewski

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.