(FILM, FOTO) III liga: Miedź nie zatrzymała Ruchu

(FILM, FOTO) III liga: Miedź nie zatrzymała Ruchu

Miedź II Legnica przegrała 1:2 na własnym boisku z Ruchem Zdzieszowice w meczu 21 kolejki trzeciej ligi. Zwycięstwo gości mogło być wyższe, ale w 42 minucie Piotr Smołuch obronił rzut karny.

Od początku spotkania to goście śmielej ruszyli do ataku i na efekty nie musieli długo czekać. Już w 7 minucie gola dla Ruchu zdobył Dawid Wolny. W doliczonym czasie pierwszej połowy Denis Sotor podwyższył wynik, dobijając do bramki odbitą od słupka po strzale Dariusza Zapotocznego futbolówkę. Prowadzenie zespołu ze Zdzieszowic mogło być okazalsze, ale w 42 minucie Piotr Smołuch obronił strzał Jakuba Czajkowskiego z jedenastki, podyktowanej za faul Antoniego Konderaka na Sotorze w polu karnym.

W drugiej odsłonie rolę się odwróciły, bowiem już po sześciu minutach od wznowienia Paweł Krauz zdobył bramkę kontaktową, uderzając nie do obrony z prawej strony pola karnego. Legniczanie zagrali zdecydowanie lepiej, nawet mimo gry w dziesiątkę od 67 minuty. Wówczas Mateusz Miazga sfaulował wychodzącego sam na sam Dawida Czaplińskiego, za co otrzymał czerwoną kartkę.

 

Miedź II Legnica - Ruch Zdzieszowice 1:2 (0:2)

Bramki: Krauz (51) - Wolny (7), Sotor (45+1)

Czerwona kartka: Miazga (67, za faul)

Miedź II: Smołuch - Konderak (80. Tkacz), Miazga, Pojasek, Dyr, Gonzalez (70. Chyła), Zatwarnicki, Stachowski, Januszek (25. Surmaj), Poręba (46. Kaźmierczak), Krauz; trener Radosław Bella

Ruch: Kubik - Kiliński, Bachor, Kostrzycki, Nowak, Sotor, Czajkowski, Sypek (90+3. Wieczorek), Zapotoczny (74. Pałach), Czapliński, Wolny (84. Damrat); trener Łukasz Ganowicz

trzecia liga Miedź Legnica Piotr Smołuch Ruch Zdzieszowice runda wiosenna sezon 2017/2018

Reklama