Rekrutacja w PWSZ w Legnicy
Rewitalizacja zespołu pałacowo-parkowego Marianny Orańskiej - nowe oferty kulturalne i edukacyjne

Gwoździewicz i Detyna o prądzie w wałbrzyskim „Energetyku”

Gwoździewicz i Detyna o prądzie w wałbrzyskim „Energetyku”

Zespół Szkół Politechnicznych „Energetyk” w Wałbrzychu odwiedzili dr inż. Maciej Gwoździewicz z Politechniki Wrocławskiej oraz Krzysztof Detyna z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Legnicy.

Reprezentanci uczelni wyższych wygłosili prelekcje dla uczniów. Dr inż. Maciej Gwoździewicz przedstawił zagadnienia związane z racjonalnym użytkowaniem energii elektrycznej w gospodarstwie domowym. Poruszał sprawy związane m.in. z oświetleniem, gotowaniem czy praniem.

Krzysztof Detyna wyjaśnił zjawiska związane z przepływem prądu elektrycznego w ciele człowieka oraz zasadę działania defibrylatora. Uczniowie z zaciekawieniem wysłuchali obu wykładów, dziękując obu prelegentom gromkimi brawami.

Po zajęciach nauczyciel „Energetyka" Włodzimierz Malta oprowadził gości po szkolnych warsztatach. Następnie z gośćmi spotkał się dyrektor placówki dr inż. Ryszard Janas.

Zespół Szkół Politechnicznych Energetyk Wałbrzych dr inż. Maciej Gwoździewicz Wałbrzych

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.