Rekrutacja w PWSZ w Legnicy
Rewitalizacja zespołu pałacowo-parkowego Marianny Orańskiej - nowe oferty kulturalne i edukacyjne

S3: Część północna węzła autostradowego Legnica II niebawem włączona do ruchu

S3: Część północna węzła autostradowego Legnica II niebawem włączona do ruchu

W poniedziałek 7 maja w godzinach popołudniowych zaplanowane zostało wdrożenie Tymczasowej Organizacji Ruchu na zadaniu V, budującej się drogi ekspresowej S3.

Zmiana polegać będzie na włączeniu do ruchu części północnej węzła autostradowego Legnica II (docelowo Legnica Południe) i udostępnieniu kierowcom dwóch jezdni S3 na odcinku o długości ok. 6,5 km.

Ruch z autostrady A4 odbywać się będzie dwoma jezdniami, na dwóch pasach, w kierunku miasta Legnica, do węzła Legnica Zachód przy ul. Chojnowskiej. Na węźle Legnica Południe otwarte zostaną relacje ruchu: Legnica – Wrocław – Legnica oraz Legnica – Jędrzychowice – Legnica. Natomiast część południowa węzła, tj. w kierunku na Jelenią Górę, będzie w dalszym ciągu zamknięta.

Na pozostałym odcinku zadania V, o długości ok. 15 km, Wykonawca planuje przełożenie ruchu z jezdni zachodniej na jezdnię wschodnią. Ruch zostanie przekierowany od początku kontraktu (czyli za miejscowością Chróstnik) do węzła Legnica Zachód, z jezdni prawej (zachodniej) na jezdnię lewą (wschodnią). Tam ruch będzie odbywał się dwukierunkowo.

Planowane zmiany związane są z etapowaniem robót i umożliwią wykonanie kolejnych prac na istniejącym odcinku DK3 oraz na jezdni zachodniej S3, gdzie wykonawca musi dokończyć roboty nawierzchniowe oraz wykonać oznakowanie poziome.

Termin planowanych zmian może ulec zmianie z uwagi na warunki atmosferyczne, o czym GDDKiA będzie na bieżąco informować. 

W związku z powyższym GDDKiA apeluje do kierowców o zachowanie ostrożności oraz przestrzeganie wprowadzonych zmian w oznakowaniu drogi, zwłaszcza ograniczeń prędkości i zakazów wyprzedzania, w miejscach gdzie prowadzone będą roboty budowlane.

Budowa drogi ekspresowej S3 na odc. Nowa Sól – Legnica, zadanie V, to odcinek o długości ponad 22 km, którego wykonawcą jest konsorcjum firm Budimex SA i Ferrovial Agroman SA. 

Kontraktowy termin zakończenia prac przypada na 15.06.2018 r. i nie jest on równoznaczny z oddaniem trasy do użytkowania. O terminie oddania do ruchu GDDKiA będzie informować bliżej połowy czerwca.

 

S3 Legnica Zachód Legnica II organizacja ruchu droga ekspresowa S3

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.