Test olimpijski na Strzegom Horse Trials 2018

Test olimpijski na Strzegom Horse Trials 2018

Puchar Narodów w jeździectwie, tradycyjnie rozgrywany podczas zawodów Strzegom Horse Trials bedzie testem nowego formatu olimpijskiego.

Właśnie ruszyły zgłoszenia jeźdzców i amazonek do startu podczas szesnastej edycji Strzegom Horse Trials, największych zawodów w dyscyplinie Wszechstronnego Konkursu Konia Wierzchowego rozgrywanych w Polsce.

Impreza odbędzie się od 28 czerwca do 1 lipca. Rozegranych zostanie sześć konkursów międzynarodowych oraz, po raz pierwszy, konkursy krajowe.

Puchar Narodów, najbardziej prestiżowa rozgrywka, zostanie przeprowadzony zgodnie z zatwierdzonym przez Międzynarodową Federację Jeździecką nowym formatem olimpijskim.

- Jest to związane ze zmianą zasad rozgrywania konkursu drużynowego na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio w 2020 roku - tłumaczy Marcin Konarski, dyrektor zawodów. - Dwóch gospodarzy zawodów: Strzegom i irlandzkie Millstreet przetestuje nowe zasady podczas tegorocznego Pucharu Narodów.

Organizatorzy Strzegom Horse Trials, trzecich zawodów z cyklu Pucharu Narodów, będą pierwszymi, którzy poprowadzą drużynową rywalizację w oparciu o zasady olimpijskie z 2020 roku.

Nazwiska zawodników, którzy wystartują na Strzegom Horse Trials poznamy pod koniec maja.

Strzegom Horse Trials Wszechstronny Konkurs Konia Wierzchowego

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.