Ruszają Grody Piastowskie

Ruszają Grody Piastowskie

Już 10 maja, w czwartek, na legnickim Rynku rozpocznie się 53. Międzynarodowy Wyścig Kolarski „CCC Tour Grody Piastowskie”. Impreza uznawana jest za inaugurację zawodowego sezonu kolarskiego w Polsce.

Legnicka publiczność zobaczy na płycie Rynku najpierw zmagania młodych kolarzy ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. Małe Grody Piastowskie odbędą się w godzinach 16.00-17.30. 

O godzinie 18.00 rozpocznie się w Rynku prezentacja ekip zawodowych. Wyścig rozegrany będzie w godzinach 18.45-19.45, a wręczenie medali zwycięzcom nastąpi o godz. 20. Na terenie Rynku wyznaczone zostaną przejścia oraz strefy dla publiczności. 

Tegoroczny wyścig zgromadzi ok. 300 zawodników, w tym osiem zespołów krajowych, oraz grupy z Niemiec, Słowenii, Kazachstanu, Czech, Węgier Rosji, Białorusi, Danii, Hiszpanii, Austrii i Litwy.

Zawodnicy ścigać się będą na czterech etapach (łącznie ok. 430 km): Polkowice-Polkowice (11 maja), Polkowice-Głogów (11 maja), Pieszyce-Bielawa (12 maja) i Złotoryja-Jawor (13 maja). 

Grody Piastowskie CCC Tour Grody Piastowskie Wyścig Kolarski Legnica

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.