Przez Włocławek do pierwszej ligi

Przez Włocławek do pierwszej ligi

Polonia Świdnica rozpoczyna dzisiaj zmagania w turnieju półfinałowym o wejście na zaplecze Ligi Siatkówki Kobiet. Na początek we włocławskiej Hali Mistrzów Dolnoślązaczki zmierzą się z gospodyniami turnieju.

Spotkanie z WTS-em Włocławek rozpocznie się dzisiaj o godz. 14:00. Juto o godz. 16:00 świdniczanki rywalizować będą z Częstochowianką, a na zakończenie turnieju, w niedzielę o 16:00, Polonia zagra ze Spójnią Stargard. Zespół z Dolnego Śląska trzeba wskazywać jako jednego z faworytów turnieju. 

Sezon zasadniczy grupy III drugiej ligi biało-zielone przeszły jak burza. W dwóch rundach play-off rozprawiły się natomiast z TKS-em Ekobet Tychy oraz MSK Mysłowice. Z Częstochowianką świdniczanki rywalizowały już w swojej grupie drugiej ligi, dwukrotnie wygrywając - 3:1 u siebie i 3:2 na wyjeździe. 

Zespołu spod Jasnej Góry nie można jednak lekceważyć, o czym przekonała się w fazie play-off jaworska Olimpia. Druga po sezonie zasadniczym drużyna z miasta św. Marcina przegrała zmagania w II rundzie właśnie z trzecią Częstochowianką. Teraz ekipa z województwa śląskiego nie ma nic do stracenia, a może wiele zyskać.

Drużyny ze Stargardu i Włocławka wywalczyły awans do dalszych gier z grupy I drugiej ligi. Tam zajęły odpowiednio drugą i trzecią lokatę. Lepsza okazała się SMS Police, która jednak nie uczestniczy w rywalizacji o awans do pierwszej ligi. Choćby dlatego to Polonia może uchodzić za faworyta turnieju, choć rywalki z Pomorza i Kujaw z pewnością są wielką niewiadomą dla sympatyków siatkówki na Dolnym Śląsku.

Stawką jest awans do turnieju finałowego, w którym zagrają dwie najlepsze ekipy. Podobnie jak teraz zmagania toczyć się będą systemem "każdy z każdym".

druga liga Polonia Świdnica WTS Włocławek Częstochowianka Spójnia Stargard turniej półfinałowy awans turniej Hala Mistrzów sezon 2017/2018

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.