Siatkarskie skrzydła Karoliny Pancewicz

Siatkarskie skrzydła Karoliny Pancewicz

Na początku kwietnia juniorki Impel Wrocław zdobyły wicemistrzostwo Polski. Jednym z filarów drużyny z Dolnego Śląska była libero – Karolina Pancewicz.

Siatkarka została nagrodzona statuetką dla najlepszej siatkarki na tej pozycji, a dzięki temu bierze udział w programie Siatkarskie Skrzydła.

Wicemistrzostwo Polski to z pewnością wielki sukces młodych Impelek. Srebrne medale nie były jednak jedyną nagrodą dla siatkarek z Dolnego Śląska. W gronie wyróżnionych zawodniczek – znalazła się Karolina Pancewicz, która została uznana za najlepszą libero zawodów. Dzięki temu ma okazję brać udział we wspólnym programie Polskiego Związku Piłki Siatkowej i Red Bull’a – Siatkarskie Skrzydła.

Wszystkie wyróżnione siatkarki spotkały się w Warszawie, w klinice Carolina Medical Center. Tutaj odbyły się badania mające na celu sprawdzenie, jakie predyspozycje do uprawiania siatkówki ma każda z zawodniczek. Oceniano m.in. stabilność i równowagę nerwowo-mięśniową – z wykorzystaniem platformy stabilograficznej, moment siły oraz pomiar mocy i wysokości wyskoku z całą analizą video.

- Wspólnie z dziewczynami miałyśmy okazuje zostać przebadane przez sympatycznych specjalistów z kliniki Carolina Medical Center. Dzięki badaniom pod kątem motorycznym i wysiłkowym, mogłyśmy poznać własny organizm. Następnie z trenerem personalnym zredukowałyśmy ryzyko wystąpienia kontuzji i dokonałyśmy precyzyjnych analiz składu ciała, co w przyszłości pozwoli nam efektywniej ćwiczyć i osiągać lepsze rezultaty w treningach. Każda z nas opuściła Warszawę z indywidualnymi planami treningowymi i upominkiem od firmy Redbull – relacjonuje Karolina Pancewicz.

Badania, jak i cały projekt Siatkarskie Skrzydła ma pomóc wybitnym juniorkom w dalszym uprawianiu sportu, z naciskiem na siatkówkę. Na podstawie wyników badań – specjaliści ułożyli każdej zawodniczce indywidualne plany treningowe, dzięki którym będą mogły osiągnąć kolejne siatkarskie cele.

Impel Wrocław Karolina Pancewicz Siatkarskie Skrzydła PZPS juniorki

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.