Siatkarskie skrzydła Karoliny Pancewicz

Siatkarskie skrzydła Karoliny Pancewicz

Na początku kwietnia juniorki Impel Wrocław zdobyły wicemistrzostwo Polski. Jednym z filarów drużyny z Dolnego Śląska była libero – Karolina Pancewicz.

Siatkarka została nagrodzona statuetką dla najlepszej siatkarki na tej pozycji, a dzięki temu bierze udział w programie Siatkarskie Skrzydła.

Wicemistrzostwo Polski to z pewnością wielki sukces młodych Impelek. Srebrne medale nie były jednak jedyną nagrodą dla siatkarek z Dolnego Śląska. W gronie wyróżnionych zawodniczek – znalazła się Karolina Pancewicz, która została uznana za najlepszą libero zawodów. Dzięki temu ma okazję brać udział we wspólnym programie Polskiego Związku Piłki Siatkowej i Red Bull’a – Siatkarskie Skrzydła.

Wszystkie wyróżnione siatkarki spotkały się w Warszawie, w klinice Carolina Medical Center. Tutaj odbyły się badania mające na celu sprawdzenie, jakie predyspozycje do uprawiania siatkówki ma każda z zawodniczek. Oceniano m.in. stabilność i równowagę nerwowo-mięśniową – z wykorzystaniem platformy stabilograficznej, moment siły oraz pomiar mocy i wysokości wyskoku z całą analizą video.

- Wspólnie z dziewczynami miałyśmy okazuje zostać przebadane przez sympatycznych specjalistów z kliniki Carolina Medical Center. Dzięki badaniom pod kątem motorycznym i wysiłkowym, mogłyśmy poznać własny organizm. Następnie z trenerem personalnym zredukowałyśmy ryzyko wystąpienia kontuzji i dokonałyśmy precyzyjnych analiz składu ciała, co w przyszłości pozwoli nam efektywniej ćwiczyć i osiągać lepsze rezultaty w treningach. Każda z nas opuściła Warszawę z indywidualnymi planami treningowymi i upominkiem od firmy Redbull – relacjonuje Karolina Pancewicz.

Badania, jak i cały projekt Siatkarskie Skrzydła ma pomóc wybitnym juniorkom w dalszym uprawianiu sportu, z naciskiem na siatkówkę. Na podstawie wyników badań – specjaliści ułożyli każdej zawodniczce indywidualne plany treningowe, dzięki którym będą mogły osiągnąć kolejne siatkarskie cele.

Impel Wrocław Karolina Pancewicz Siatkarskie Skrzydła PZPS juniorki

Reklama