Kibicuj najlepszym kierowcom podczas Stołowogórskiego Rally Radków!

Kibicuj najlepszym kierowcom podczas Stołowogórskiego Rally Radków!

W dniach 9-10 czerwca, na zamkniętych odcinkach drogowych terenu Dolnego Śląska, rozegrana zostanie IV runda Ogólnopolskiego Rallysprintu AB CUP i BMW-Challenge pt: „Stołowogórski Rally Radków”. Organizatorem rajdu jest Automobilklub Bydgoski.

Po raz pierwszy w historii cyklu zawody rozpoczną się prologiem ulicami miasta Radków (długość 2,9 km), który zawodnicy będą przejeżdżać dwukrotnie. Kolejnego dnia, w niedzielę, na uczestników czekać będzie rywalizacja na dwóch odcinkach – Bazylika o długości 4,7 km i Zalew o długości 2 km. Każdy Odcinek Specjalny przejeżdżany będzie 3-krotnie, co łącznie daje ponad 25 km rajdowej jazdy.  

Trasa „Stołowogórskiego Rally Radków” biegnie odcinkami znanymi z rajdowych Mistrzostw Polski i zapowiada się wiele emocji. Prolog, dzięki współpracy z Gminą Radków oraz Stowarzyszeniem M2 Rally Team, zacznie się w centralnym punkcie Radkowa – Rynku, a kibice będą mogli obserwować zawody w specjalnie wyznaczonych strefach. 

Na sobotę, 9 czerwca, zaplanowano kontrolę dokumentów, badanie techniczne oraz obowiązkowy objazd trasy, a także odprawę z uczestnikami i start do prologu.

W niedzielę, 10 czerwca, uczestnicy startują w 2 etapie, gdzie na sam koniec zaplanowano uroczyste rozdanie pucharów i nagród w samym centrum Radkowa, na rynku.

Automobilklub Bydgoski umożliwia kontrolę dokumentów, badanie techniczne oraz wydanie dokumentów do zapoznania z trasą, również w piątek – 8 czerwca.

Zgłoszenia do IV rundy AB CUP i BMW-Challenge „Stołowogórski Rally Radków” przyjmowane są poprzez formularz: http://irally.pl/index.php?id=entry

Lista zgłoszeń:
http://irally.pl/index.php?id=zawodnicy 

I termin przesyłania zgłoszeń mija 4 czerwca 2018r. O godz. 23:59. Wpisowe wynosi: 500 zł. 

II termin przesyłania zgłoszeń mija w dniu zawodów. W tym przypadku wpisowe wynosi: 600 zł i jest płatne w biurze zawodów.

Uwaga: Przesłanie zgłoszenia musi zostać poparte wpłatą 100 zł na konto Automobilklubu Bydgoskiego (ING Bank Śląski nr 63 1050 1139 1000 0090 9555 4235. W tytule przelewu należy podać IV runda AB CUP/BMW Challenge i imię i nazwisko zgłaszającego się zawodnika). Pozostała część opłaty wpisowego pobierana jest w dniu imprezy w biurze zawodów. 

Wymagania techniczne:
- kierowca musi posiadać prawo jazdy kat. B,
- samochody muszą być wyposażone w klatkę bezpieczeństwa, min. 4 punktowe pasy bezpieczeństwa oraz sztywny fotel,
- każdy samochód musi być wyposażony w deskę rozdzielczą, boczne tapicerki drzwi, które można zastąpić innym elementem niepalnym oraz szybę przednią wykonaną z oryginalnych materiałów,
- zabroniony jest demontaż zderzaków,
- załogę stanowią kierowca i pilot. Pilot musi mieć ukończone 17 lat (kierowca i pilot może posiadać licencję). Dopuszcza się udział bez pilota. Jazda obowiązkowo w kaskach. 

Do rywalizacji w cyklu BMW-CHALLENGE dopuszczone są samochody spełniające wymagania regulaminu technicznego BMW-CHALLENGE. Regulamin dostępny na stronie www.bmw-challenge.pl.

Stołowogórski Rally Radków Automobilklub Bydgoski

Reklama