Kibicuj najlepszym kierowcom podczas Stołowogórskiego Rally Radków!

Kibicuj najlepszym kierowcom podczas Stołowogórskiego Rally Radków!

W dniach 9-10 czerwca, na zamkniętych odcinkach drogowych terenu Dolnego Śląska, rozegrana zostanie IV runda Ogólnopolskiego Rallysprintu AB CUP i BMW-Challenge pt: „Stołowogórski Rally Radków”. Organizatorem rajdu jest Automobilklub Bydgoski.

Po raz pierwszy w historii cyklu zawody rozpoczną się prologiem ulicami miasta Radków (długość 2,9 km), który zawodnicy będą przejeżdżać dwukrotnie. Kolejnego dnia, w niedzielę, na uczestników czekać będzie rywalizacja na dwóch odcinkach – Bazylika o długości 4,7 km i Zalew o długości 2 km. Każdy Odcinek Specjalny przejeżdżany będzie 3-krotnie, co łącznie daje ponad 25 km rajdowej jazdy.  

Trasa „Stołowogórskiego Rally Radków” biegnie odcinkami znanymi z rajdowych Mistrzostw Polski i zapowiada się wiele emocji. Prolog, dzięki współpracy z Gminą Radków oraz Stowarzyszeniem M2 Rally Team, zacznie się w centralnym punkcie Radkowa – Rynku, a kibice będą mogli obserwować zawody w specjalnie wyznaczonych strefach. 

Na sobotę, 9 czerwca, zaplanowano kontrolę dokumentów, badanie techniczne oraz obowiązkowy objazd trasy, a także odprawę z uczestnikami i start do prologu.

W niedzielę, 10 czerwca, uczestnicy startują w 2 etapie, gdzie na sam koniec zaplanowano uroczyste rozdanie pucharów i nagród w samym centrum Radkowa, na rynku.

Automobilklub Bydgoski umożliwia kontrolę dokumentów, badanie techniczne oraz wydanie dokumentów do zapoznania z trasą, również w piątek – 8 czerwca.

Zgłoszenia do IV rundy AB CUP i BMW-Challenge „Stołowogórski Rally Radków” przyjmowane są poprzez formularz: http://irally.pl/index.php?id=entry

Lista zgłoszeń:
http://irally.pl/index.php?id=zawodnicy 

I termin przesyłania zgłoszeń mija 4 czerwca 2018r. O godz. 23:59. Wpisowe wynosi: 500 zł. 

II termin przesyłania zgłoszeń mija w dniu zawodów. W tym przypadku wpisowe wynosi: 600 zł i jest płatne w biurze zawodów.

Uwaga: Przesłanie zgłoszenia musi zostać poparte wpłatą 100 zł na konto Automobilklubu Bydgoskiego (ING Bank Śląski nr 63 1050 1139 1000 0090 9555 4235. W tytule przelewu należy podać IV runda AB CUP/BMW Challenge i imię i nazwisko zgłaszającego się zawodnika). Pozostała część opłaty wpisowego pobierana jest w dniu imprezy w biurze zawodów. 

Wymagania techniczne:
- kierowca musi posiadać prawo jazdy kat. B,
- samochody muszą być wyposażone w klatkę bezpieczeństwa, min. 4 punktowe pasy bezpieczeństwa oraz sztywny fotel,
- każdy samochód musi być wyposażony w deskę rozdzielczą, boczne tapicerki drzwi, które można zastąpić innym elementem niepalnym oraz szybę przednią wykonaną z oryginalnych materiałów,
- zabroniony jest demontaż zderzaków,
- załogę stanowią kierowca i pilot. Pilot musi mieć ukończone 17 lat (kierowca i pilot może posiadać licencję). Dopuszcza się udział bez pilota. Jazda obowiązkowo w kaskach. 

Do rywalizacji w cyklu BMW-CHALLENGE dopuszczone są samochody spełniające wymagania regulaminu technicznego BMW-CHALLENGE. Regulamin dostępny na stronie www.bmw-challenge.pl.

Stołowogórski Rally Radków Automobilklub Bydgoski

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.