Mistrzostwa Polski Pływających Modeli Redukcyjnych w Rokitkach

Mistrzostwa Polski Pływających Modeli Redukcyjnych w Rokitkach

Niebawem akwen rekreacyjny w Rokitkach stanie się areną modelarskich zmagań. Za sprawą LXV Mistrzostw Polski Pływających Modeli Redukcyjnych do Gminy Chojnów zawitają najlepsi modelarze z całej Polski.

Jak zapewniają modelarze – mimo że są niewielkie, potrafią wywoływać ogromne emocje. Modele redukcyjne, bo takie przyjdzie nam oglądać od 15 czerwca w Rokitkach, łączą w sobie wierne oddanie wyglądu oryginalnych konstrukcji oraz odwzorowanie funkcjonowania pełnowymiarowych statków. Czeka nas więc popis możliwości niewielkich żaglówek, a lista konkurencji, w których prześcigać się modelarze i ich konstrukcje prezentuje się naprawdę imponująco. 

Niezwykle ciekawie zapowiada się pierwszy dzień imprezy. W piątek, po oficjalnym otwarciu i prezentacji modeli zawodnicy od razu rozpoczną wodowanie własnoręcznie wykonanych konstrukcji. Kiedy sportowe emocje nieco opadną, na scenie pojawi się kapela szantowa, która wprowadzi publiczność w nadmorski klimat. Czy im się to uda, zważywszy na to, że Rokitki od najbliższej nadmorskiej plaży dzieli niemal 400 km? Organizatorzy są przekonani, że tak.

– Rokitki to turystyczna perła Gminy Chojnów. To miejscowość z wyjątkowym i cenionym od lat mikroklimatem, który niezwykle przypomina ten morski. Gorąco zachęcam wszystkich to przekonania się o tym osobiście – mówił w rozmowie z nami Wójt Gminy Chojnów Andrzej Pyrz. 

Sobota i niedziela to głównie zawody. Nie oznacza to jednak, że w tych dniach nie warto odwiedzić mistrzostw. Wyścigi i konkurencje, które będą odbywały się między 8:00 a 18:00 w sobotę oraz niedzielny finał między 8:00 a 12:00 dostarczą ogromnych sportowych emocji. Dodatkowo każdy kibic będzie miał okazję do skosztowania lokalnej kuchni i wypoczęcia w cieniu drzew nad akwenem „Różana Dolina”

Mistrzostwa Polski Modeli Pływających to doskonała propozycja na spędzenie weekendu. W jednym miejscu znajdziemy misternie wykonane modele pływające, sportowe emocje, smaczną kuchnię i szantową zabawę muzyczną. Organizatorami wydarzenia są: Gmina Chojnów, Liga Obrony Kraju oraz Ośrodek „Różana Dolina” w Rokitkach. Impreza powstaje dzięki wsparciu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności w ramach programu Równać Szanse. 

 

Mistrzostw Polski Pływających Modeli Redukcyjnych gmina Chojnów Rokitki

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.