III Interferie Run i 10 Staropolanki już w niedzielę

III Interferie Run i 10 Staropolanki już w niedzielę
Zdjęcie ilustracyjne

Limit miejsc startowych na ten bieg wyczerpał się kilka dni przed zawodami, a długo wyczekiwane izerskie biegowe święto spod znaku RWSB już w najbliższą niedzielę, 10 czerwca.

Na pewno jest to jeden z najbardziej lubianych biegów RWSB - pomysł aby połączyć trasą biegu dwie miejscowości i dwa hotele jest na tyle ciekawy, że chętnych do udziału w zawodach co roku przybywa. Nie zapomniano też o biegnących na "dychę" - oni biegną do Świeradowa z Rozdroża Izerskiego. W obu przypadkach - na start w Szklarskiej i na Rozdrożu - zawodnicy są dowożeni ze Świeradowa podstawionymi przez organizatorów autobusami. Potem już wszystko w nogach i głowach biegaczy - trzeba dotrzeć na metę o własnych siłach.

Profil trasy obu biegów i sposób poprowadzenia trasy sprzyja dobrym rezultatom - pierwsze 8 km półmaratonu to w zasadzie długi podbieg, a potem zaczynają się odcinki w dół, znów przeplatane podbiegami. Łatwizna jest tylko złudzeniem, bo tuż przed metą  mamy jeszcze jeden krótki sztywny podbieg, który niejednego postawił do pionu. Jedno jest pewno - jeśli jesteś dobrze przygotowany do biegania w górach, to ten bieg dostarczy Ci sporo górskiej radości. Jeśli dopiero zaczynasz górską przygodę albo chcesz zobaczyć "jak to jest" - dasz radę. Ta trasa da Ci nadzieję na to, że w górach też można biegać, a nie tylko czołgać się przez krzaki. Ale uważaj - RWSB  ma trudniejsze biegi i na takie też przyjdzie pora! "Dycha" to już w ogóle inna historia - tu w zasadzie cały czas jest z góry (pamietajcie o podbiegu do mety!), a jedyny dłuższy podbieg pojawia się po siódmym kilometrze - w sam raz żeby "wziąć" go z rozpędu.

Biegniemy więc górami, spod Sport Hotelu Bornit w Szklarskiej Porębie do Aqua Sport Hotelu Malachit w Świeradowie. Po dotarciu do mety atrakcje parku wodnego w hotelu Malachit staną przed biegaczami otworem - macie to w pakiecie startowym! Ponownie mamy też Mistrzostwa Polski Górników i Hutników w biegach górskich pod patronatem KGHM Polska Miedź S.A. Jak zwykle mamy też klasyfikację OPEN na obu dystansach, kategorie drużynowe i wkraczamy już do walki w klasyfikacji generalnej cyklu RWSB. Kolejna okazja do dobrego wyniku 22 lipca w Bielawie na III Półmaratonie Górskim Kalenica. W Bielawie zadebiutuje też nowy pomysł twórców RWSB - Ultra Sowa (53 km).

III Interferie Run i Dziesiątka Staropolanki startują w niedzielę o 11:00. Baza zawodów, biuro, posiłki, dekoracje - Aqua Sport Hotel Malachit w Świeardowie - Zdroju. Stąd odjadą też autobusy na start pod Bornit i Rozdroże Izerskie.

Czas znów przebiec Góry Izerskie!

Więcej na https://superbieg.pl

III Interferie Run Dziesiątka Staropolanki

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.