Dolnośląski biznes pobiegnie dla Ewy i Pawła

Dolnośląski biznes pobiegnie dla Ewy i Pawła

Już niemal 1000 biegaczy zgłosiło się do kolejnej edycji Wrocław Business Run – jedynego w swoim rodzaju biegu charytatywnego.

Dzięki temu kwota, jaka zostanie przeznaczona na wsparcie osób po amputacjach i z chorobami układu ruchu, rośnie z dnia na dzień!

Tym, co wyróżnia biegi z cyklu Poland Business Run, jest pełna przejrzystość pomagania. Uczestnicy wydarzenia od samego początku wiedzą, na kogo będą przeznaczone zebrane pieniądze. W tym roku środki zostaną wydane na pomoc dla Ewy Harapin i Pawła Klimasa.

Ewa w wieku 12 lat zachorowała na nowotwór złośliwy kości, w wyniku którego straciła nogę. Choroba jednak nie zahamowała jej miłości do życia. Jest m.in. wolontariuszką w Fundacji „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”, gdzie dzięki swojemu doświadczeniu pomaga małym pacjentom przebrnąć przez chorobę. Ewa dołączyła też do grona Trenerów Wsparcia i razem z Fundacją Poland Business Run będzie stawiać na nogi osoby po amputacji. Kwota zebrana podczas Wrocław Business Run 2018 pozwoli na zakup wymarzonej przez Ewę protezy, która na pewno pozwoli na pomnożenie i tak już imponującej liczby osiągnieć.

– Amputacja nogi była dla mnie bardzo trudnym przeżyciem. Jednak dzięki wsparciu wspaniałych ludzi udało mi się wyjść z tej sytuacji silniejszą. Dziś mam wiele planów na przyszłość. Z nową protezą będzie mi na pewno łatwiej je wszystkie zrealizować – zaznacza Ewa Harapin, beneficjenta Wrocław Business Run 2018.

Kolejną osobą, która uzyska wsparcie dzięki wielkim sercom dolnośląskich firm, jest Paweł Klimas. 22-latek urodził się z przepukliną oponowo-rdzeniową oraz całkowitym porażeniem kończyn dolnych. Od urodzenia wymaga specjalistycznej opieki. Żeby osiągnąć większą swobodę poruszania, i co za tym idzie, większą samodzielność, Paweł potrzebuje wózka aktywnego. 

– Świat widziany z perspektywy wózka wygląda zupełnie inaczej. Dla osób pełnosprawnych różnica pomiędzy wózkami jest niewielka, ale dla mnie zmiana na wózek aktywny będzie wielkim skokiem jakościowym. Bardzo dziękuję Fundacji Poland Business Run za to, że mogę być w tym roku beneficjentem programu – podkreśla Paweł Klimas.

Liczba miejsc w tegorocznej edycji Wrocław Business Run stale się zmniejsza. Już ponad 30% pakietów startowych zostało zarezerwowanych. Swoją 5-osobową drużynę można zapisać na bieg na: polandbusinessrun.pl

Wrocław Business Run bieg charytatywny Ewa Harapin Paweł Klimas

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.