Pięciolatka Nowaka

Pięciolatka Nowaka
Dominik Nowak już wypatruje kolejnych sukcesów z Miedzią Legnica.

Miedź przedłużyła kontrakt z trenerem Dominikiem Nowakiem o pięć lat! Umowę obowiązującą do 2023 roku podpisał także drugi trener Grzegorz Mokry!

Cieszę się, że trenerzy przystali na nasze warunki. To zdecydowanie nasz najważniejszy ruch kadrowy w letnim okienku transferowym – podkreśla właściciel Miedzi Andrzej Dadełło.

Trener Dominik Nowak ma 46 lat i licencję UEFA Pro. Miedź pod jego wodzą była rewelacją zakończonego sezonu Nice 1 Ligi – grała ofensywny futbol, wygrała rozgrywki w bardzo dobrym stylu i awansowała do LOTTO Ekstraklasy. Jego nowa, długa umowa może być zaskoczeniem, bo to wciąż rzadkość w polskiej piłce. 

– Zdecydowałem o tym po ośmiu latach doświadczeń w pracy z różnymi szkoleniowcami. Trener Nowak nie tylko osiąganymi wynikami, ale przede wszystkim jakością swojej codziennej pracy pokazał, że zasługuje na taki kontrakt. Tak długa umowa daje nam też spokój budowania zespołu w dłuższej perspektywie, niezależnie od wyników i ewentualnych ofert, jakie nasi trenerzy mogą otrzymywać od innych klubów – mówi właściciel Miedzi Andrzej Dadełło

– Cieszę się, że Miedź obdarzyła mnie i sztab trenerski bardzo dużym zaufaniem, ale też zdaję sobie sprawę, że to ogromna odpowiedzialność i zapewniam, że zrobimy wszystko, aby tego zaufania nie zawieść – powiedział po podpisaniu nowej nowy trener Dominik Nowak.

Z Miedzią na pięć lat związał się także drugi trener Grzegorz Mokry, który ma 33 lata i licencję UEFA A (aktualnie jest w trakcie kursu na licencję UEFA Pro). Z trenerem Nowakiem pracuje nie tylko w Miedzi – wcześniej z powodzeniem współpracowali także w Wigrach Suwałki. Obaj panowie znakomicie się rozumieją i uzupełniają.

Przed nowym sezonem klub nie planuje zmian w sztabie pierwszego zespołu.

LOTTO Ekstraklasa Miedź Dominik Nowak trener Nowak trener Miedzi Grzegorz Mokry szkoleniowiec kontrakt umowa Andrzej Dadełło

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.