Na rowerze trzykrotnie wokół kuli ziemskiej

Na rowerze trzykrotnie wokół kuli ziemskiej

Już 15 czerwca na kolejną rowerową wyprawę wyruszy legnicki obieżyświat, Piotr Ziętal, który na co dzień jest listonoszem. Start, jak zawsze rankiem, spod fontanny Neptuna w Rynku.

 - Tym razem wybieram się w samotną, 24-dniową podróż dookoła Słowacji i Czech. Około 3000 km. Trasa będzie przebiegać wzdłuż granic tych dwóch krajów. Do tej pory, przez 28 lat rowerowej przygody, przekręciłem na rowerze ponad 110 tys. km – mówi Piotr. 

Legnicki cyklista objechał Litwę, Łotwę i Estonię, Węgry, Czechy, Polskę, kraje bałkańskie - Serbię, Bułgarię, Macedonię, Albanię, Czarnogórę, Chorwację, Bośnię i Hercegowinę. Pokonany przez niego dystans jest już prawie trzykrotnie większy od długości równika. Wszędzie promuje swoje miasto. 

- Wyprawę dedykuję mojej kochanej Dorotce – uśmiecha się Piotr. - Kciuki trzymają za mnie syn Konrad z Anią i wnuczkiem Aronkiem, przyjaciele i znajomi.

My też trzymamy kciuki za legnickiego obieżyświata. 

Piotr Ziętal

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.