(FOTO) Pastwisko? Klepisko? Nie, to jaworskiego OSiR-u boisko...

(FOTO) Pastwisko? Klepisko? Nie, to jaworskiego OSiR-u boisko...
Na takiej „murawie” przyszło rozgrywać mecz II Ligi Dolnośląskiej Juniorów Młodszych piłkarzom Kuźni Jawor i Lechii Dzierżoniów...

Jaworscy piłkarze oraz ich goście, występujący na Stadionie Miejskim mocno narzekają na stan boiska głównego obiektu sportowego w mieście nad Nysą Szaloną. Trudno się dziwić, murawa stadionu jest w tragicznym stanie.

Wyschnięta trawa, twarda gleba i widoczny brak nawadniania sprawiają, że gra na miejskim obiekcie zaczyna zagrażać zdrowiu sportowców. Kibice oglądający sobotnie zmagania II Ligi Dolnośląskiej Juniorów Młodszych denerwowali się nie tylko z powodu usytuowania ławek rezerwowych, które znacznie ograniczają widoczność z trybun, ale także z powodu stanu boiska. 

Jak podkreślano, gra na takiej "murawie" może wyrządzić młodym piłkarzom... krzywdę. Wszak w takich warunkach o kontuzję nie trudno. Dezaprobatę wobec działań władz OSiR-u wyrażają także piłkarze i ludzie związani z klubem. 

Brak nawadniania boiska dziwi tym bardziej, że jeszcze za kadencji poprzedniego dyrektora OSiR-u zbudowano przyrzeczną pompę, mającą usprawnić podlewanie boiska. Teoretycznie nic więc nie stoi na przeszkodzie, by odpowiednio zadbać o stan murawy...

Pracownicy jaworskiego OSiR-u z dyrektorem Robertem Matkowskim na czele przykładu jak zadbać o piłkarską murawę nie muszą szukać daleko. Ich koledzy po fachu z nieodległej Legnicy już od jakiegoś czasu stawiani są za wzór nie tylko na Dolnym Śląsku, ale i w Polsce. Murawa Stadionu im. Orła Białego w Legnicy, na której swoje mecze rozgrywa Miedź, już po raz drugi z rzędu została wybrana przez piłkarzy za najlepszą w Nice 1 Lidze.

Jawor Stadion Miejski OSiR Kuźnia Jawor Lechia Dzierżoniów

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.