Jawor na Dwóch Kółkach

Jawor na Dwóch Kółkach

Jaworscy Miłośnicy Rowerów serdecznie zapraszają mieszkańców Jawora i okolic do wzięcia udziału w happeningu Jawor na Dwóch Kółkach.

Polega on m. in. na wspólnym przejeździe rowerzystów ulicami Jawora w celu zwrócenia uwagi na problemy w bezpiecznym przemieszczaniu się jednośladem po mieście. Wydarzenie ma również za zadanie podkreślić fakt, że rower może być źródłem sportowej rekreacji, ale także świetną alternatywą dla samochodu.

Ponadto organizatorom zależy na zwiększeniu świadomości społeczeństwa w zakresie ograniczenia korzystania z samochodów na rzecz przyjaznych dla środowiska form transportu. Jazda rowerem w mieście nie jest aż tak niebezpieczna i trudna jakby się mogło wydawać. Wystarczy tylko spróbować, aby upewnić się, że dojazd do pracy czy szkoły na rowerze to całkowite przeciwieństwo stresującego stania w korkach.

Jak podkreśla inicjator akcji Krzysztof Kowalczyk, uczestnicy happeningu zobaczą bardziej pogodną stronę
miasta i nabiorą energii na cały dzień.

 

Termin: 16 czerwca 2018 r. (sobota)
Trasa przejazdu:
START: jaworski rynek godz. 12:00:
META: boisko przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Jaworze przy ul. Paderewskiego (na mecie przewidziane są liczne atrakcje ujęte w programie wydarzenia).
 

PROGRAM:
1) Uroczysty rodzinny przejazd rowerzystów ulicami miasta.
2) Na mecie przejazdu:
- kręcimy kilometry na rowerach stacjonarnych (bijemy rekord przejechanych kilometrów i zamieniamy je na witaminowe nagrody),
- rowerowy tor przeszkód z nagrodami,
- znakowanie rowerów,
- przygotowania do egzaminu na KARTĘ ROWEROWĄ,
- rowerowe show; pokazy rowerowe,
- plenerowy serwis rowerowy,
- punkt pozytywnego zaskoczenia z rowerową instalacją,
- stanowisko Wypożyczalni Rowerów,
- pogadanka edukacyjna „Jeżdżę rowerem, nie jeżdżę chodnikiem”, czyli zamiast mandatu rowerowy poradnik,
- ciepły poczęstunek dla uczestników happeningu.

Ponadto przewidziane są liczne konkursy:
Konkurs „Najbardziej elegancka rowerzystka i Najbardziej elegancki rowerzysta”; konkurs na ciekawie, oryginalnie i modnie ubranych rowerzystów (zgłoszenia i rozstrzygnięcie).
Konkurs „Beautifull my bike”; na najładniejszy, najbardziej oryginalny i nietypowy rower (zgłoszenia i rozstrzygnięcie z nagrodami).
Konkurs plastyczny dla dzieci.

Jawor na Dwóch Kółkach happening rower

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.