Rodzinne ściganie o kropelce

Rodzinne ściganie o kropelce

Rywalizacja w ekonomicznej jeździe samochodem, połączona ze zwiedzaniem regionu, zaplanowana została na niedzielę, 24 czerwca 2018 r. Już tradycyjnie zawody swoją bazę mają w Świdnicy. UWAGA!!! Paliwo gratis!

Pomysł imprezy i jej konsekwentna realizacja to zasługa Roberta Jagły, działacza Automobilklubu Sudeckiego i Prezesa Zarządu Funduszu Regionu Wałbrzyskiego.

Rajd o Kropelce – Terwer Logistic to z założenia zawody dla kierowców amatorów, w których udział wziąć może każdy. Uczestnicy startują prywatnymi samochodami, a załogę stanowić może taka ilość osób, na jaką zarejestrowane jest auto.

– Przyjmowanie zgłoszeń załóg rywalizujących o tytuł mistrza eko-jazdy trwa. Do udziału zapraszamy całe rodziny, bo choć główną ideą zawodów jest ekonomia i ekologia, to Dolnośląski Rajd o Kropelce – Terwer Logistic jest także okazją do wspólnej zabawy – mówi Robert Jagła, pomysłodawca i zarazem Komandor 8. Dolnośląskiego Rajdu o Kropelce – Terwer Logistic.

– W tym roku rajd odbędzie się w niedziele, 24 czerwca 2018 roku, a Start i Metę będzie miał nad Zalewem Witoszówka w Świdnicy. Rodzinny Piknik Bezpieczeństwa, który towarzyszy imprezie, będzie natomiast obfitował w mnóstwo nowych atrakcji. Nie zabraknie symulatorów eko i bezpiecznej jazdy, znakowania rowerów, zabaw i konkursów dla dzieci, dmuchanych zamków, bezpłatnych smakołyków – wylicza komandor rajdu.

W siódmej edycji rajdu, rekordowej pod względem ilości uczestników, wystartowało ponad 150 osób. Najważniejsze wyróżnienie, czyli Grand Prix za ekojazdę powędrowało do Rafała Kansy i Anny Stelmaszyk-Kansy, którzy załogę tworzyli razem z półtoraroczną Zosią. Ich Audi A2 spaliło ok. 3,25 l na 100 km. W zawodach, zorganizowanych wspólnie przez FRW Media Group, Automobilklub Ziemi Kłodzkiej oraz Urząd Miasta w Świdnicy, wzięło udział 61 załóg. Tworzyły je aż 173 osoby oraz 3 psy! W tym gronie było 53 dzieci. Już tradycyjnie trasa rajdu wiodła przez pięć powiatów: świdnicki, wałbrzyski, kłodzki, ząbkowicki i dzierżoniowski. Wynosiła blisko 170 km, a jej autorem był kierowca rajdowy Paweł Krysiak. Łącznie spalono na niej 320 litrów benzyny, 192 litry oleju napędowego i 86 litrów LPG.

8. Dolnośląskiemu Rajdowi o Kropelce – Terwer Logistic będzie towarzyszył Piknik Bezpieczeństwa i 13. edycji akcji „TOYOTA Bezpieczny Kierowca”. W planie są m.in.: symulatory eko-jazdy i bezpiecznej jazdy, znakowanie rowerów, pokazy udzielania pierwszej pomocy, smakołyki. Nie zabraknie też pokazów wyjątkowych samochodów i atrakcji dla dzieci.

Uczestnicy Rajdu będą nie tylko jechali oszczędnie, ale także musieli wykonywać liczne zadania. Zadania na trasie będą dotyczyć atrakcji turystycznych regionu dolnośląskiego oraz sponsorów rajdu. Zasady udziału są bardzo proste. Rano w niedzielę, 24 czerwca 2018 r. jeszcze przed startem, trzeba w obecności komisji zatankować samochód do pełna (minimum 8-9 litrów). Po starcie wszyscy jadą zgodnie z książką drogową do wskazanych punktów i rozwiązują zagadki. Załogi starają się przy tym jechać tak, aby spalić jak najmniej paliwa. Na mecie, na tej samej stacji, organizator tankuje każde auto do pełna i pokrywa koszt paliwa. Wygrywa ten kto w spali jak najmniej i zdobędzie jak najwięcej punktów za rozwiązane zadania. Samochody podzielone są na klasy, zgodnie z pojemnością silnika i rodzajem paliwa. Atrakcyjne nagrody czekają także na tych, którzy po prostu osiągną metę.

Rajd o Kropelce

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.