(FOTO) Satyrykon na torach

(FOTO) Satyrykon na torach

Na dworcu kolejowym w Legnicy odbyła się dziś (15.06) uroczysta inauguracja pociągu „Satyrykon”, który będzie kursował między Legnicą i Wrocławiem aż do września.

Dziś w Legnicy rozpoczyna się 41. edycja Satyrykonu - jednego z najważniejszych na świecie wydarzeń dla artystów rysowników, karykaturzystów itp. Z tej okazji Koleje Dolnośląskie i Legnickie Centrum Kultury przygotowały także niespodziankę dla pasażerów. Na tory wjechał pociąg o nazwie „Satyrykon”. Skład rozpoczął podróżowanie wraz z czerwcowym rozkładem jazdy i kursować będzie na trasie Legnica - Wrocław/Wrocław - Legnica aż do września 2018 r. W pociągu można znaleźć m.in. informacje o tegorocznej części festiwalowej Satyrykonu oraz o nadchodzących wystawach prezentowanych w Galerii Satyrykon.

- Jesteśmy aktywnym przewoźnikiem, który zajmuje się nie tylko przewożeniem pasażerów, ale też chcemy uczestniczyć w różnych imprezach kulturalnych - mówi Piotr Malepszak - wiceprezes Kolei Dolnośląskich. I dodaje: - Cieszymy się z możliwości podpisania umowy z Legnickim Centrum Kultury i z nadania pociągowi nazwy Satyrykon. Dzięki temu jeszcze bardziej rozpropagujemy imprezę Satyrykon i inne wydarzenia kulturalne, które będą miały miejsce w Legnicy. 

Podczas inauguracji pociągu „Satyrykon” podpisano porozumienie o współpracy pomiędzy Kolejami Dolnośląskimi a Legnickim Centrum Kultury. Podpisy na dokumencie złożyli: Piotr Malepszak - wiceprezes Kolei Dolnośląskich i Grzegorz Szczepaniak - dyrektor Legnickiego Centrum Kultury. Podpisanie dokumentu zwieńczyło dotychczasową współpracę obu instytucji oraz otworzyło nowe perspektywy dla kolejnych, wspólnych przedsięwzięć.

Koleje Dolnośląskie Legnickie Centrum Kultury Satyrykon Legnica

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.